U11 Life

U11 Life, pierwszy HTC z aktualizacją do Androida Pie

Okazuje się, że pierwszym smartfonem HTC, który otrzymał aktualizację do Androida w wersji 9.0 Pie, będzie nie do końca popularny model U11 Life. Zastanawiające jest jednak to, daczego tajwański producent postawił w kwestii pierwszeństwa na dość tanie urządzenie?

U11 Life

Temat aktualizacji w świecie Androida nie jest łatwy. Google stara się wpłynąć w tej kwestii na producentów urządzeń. Mało tego — tworzy rozwiązania oraz programy, które mają w założeniach poprawić tak zwane wsparcie. Niestety, w tej kwestii zmienia się niewiele. Widać to choćby po liczbie aktualizacji do najnowszej wersji Androida, czyli Pie. Mało który smartfon może pochwalić się obecnością takowego. Dla przykładu — żadnej użytkownik smartfona HTC nie otrzymał dotychczas stosownego update’u. Aż do teraz…

U11 Life z Androidem Pie

Byłem przekonany o tym, że pierwszym smartfonem HTC, który otrzyma aktualizację do Androida Pie, będzie flagowy model U12 +. Tak się jednak nie stało, zaś producent postanowił uaktualnić średniopółkowy U11 Life, który zadebiutował pod koniec ubiegłego roku. Jak to możliwe? Odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo prosta.

U11 Life należy do programu Android One, a smartfony z tej serii są aktualizowane niemalże na bieżąco i to przez okres minimum dwóch lat. HTC nie mogło więc postąpić inaczej, co powinno cieszyć wszystkich użytkowników rzeczonego urządzenia. Smartfony HTC możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Android Police

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...