NY przygotował gratkę dla fanów Star Trek

Człowiek od prawie zawsze marzył o tym, by oderwać się od powierzchni ziemi lub zwiedzać podwodne królestwa. Próba przekroczenia własnych granic jest jakąś odwieczną, ludzką potrzebą.

Jeśli wybierasz się w najbliższych miesiącach do Stanów Zjednoczonych, to koniecznie powinieneś odwiedzić Nowy Jork i tamtejsze muzeum Intrepid Sea, Air & Space Museum, gdzie odbędzie się wystawa zatytułowana Star Trek: The Starfleet Academy Experience. Po przekroczeniu progów muzeum musimy wcielić się w kadetów i przejść szkolenie, które koncentruje się wokół języka, medycyny, inżynierii, nawigacji, dowodzenia i nauki. Da nam to konkretną specjalność.

Wystawa będzie miała charakter całkowicie interaktywny, a goście doświadczą m.in. technologii, która stała się, dzięki serii Stark Trek, kultowa. Będą zatem hologramy, projekcie stołowe, mapowanie projekcji i wiele innych rzeczy.

Podczas trwania Star Trek: The Starfleet Academy Experience zadbano również o to, by wystawie towarzyszyły wydarzenia tematyczne związane ze Star Trekiem. Dla miłośników serii to nie lada gratka, bo będzie można: zobaczyć na wyświetlaczu prom kosmiczny, który pierwotnie nosił nazwę Constitution (Konstytucja), ale na prośbę fanów, którzy wystosowali do prezydenta Geralda Forda petycję, zmieniono jego nazwę na Enterprise; oglądać na pokładzie samolotu filmy z serii Star Trek zupełnie za darmo, a przed każdym filmem wysłuchać wprowadzenia, które wygłosi gość specjalny; oglądać niebo podczas darmowych nocy astronomicznych (podczas nich przewidziano Star Trekową niespodziankę); uczestniczyć w Festiwalu Nauki i Kosmosu; Twoje dzieci w wieku 5-13 lat będą mogły uczestniczyć w obozie; obejrzeć prom Galileo; uczestniczyć w dedykowanych wycieczkach; spać na pokładzie lotniskowca, który ozdobiono motywami ze Star Treka. Jak widać, atrakcji jest sporo.

Wystawę można oglądać od 8 lipca do 31 października 2016 roku.

Więcej informacji: Intrepid Sea, Air & Space Museum

 

Źródło grafiki: Engadget

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...