Samsung opowie bajkę na dobranoc Twoim dzieciom

Jesteś zabiegany na tyle, że nie masz zbyt wiele czasu na spędzanie wspólnych chwil z dzieciakami? Nic nie szkodzi, firma Samsung opowie Twoim pociechom bajkę na dobranoc.

Na portalu już wielokrotnie pisaliśmy o wirtualnej rzeczywistości, podkreślając zarówno jej zalety, jak i wady. Nie było tygodnia, byśmy nie informowali, że pojawiło się nowe urządzenie, nowa gra czy aplikacja wykorzystująca technologię VR. Nie wypada zacząć nowego dnia bez kolejnej nowinki, a tym samym pokazać kolejną zaletę wirtualnej rzeczywistości.

Często zdarza się, że przy natłoku rzeczy do zrobienia nie mamy czasu dla naszych dzieci. Może być też tak, że udało się te parę minut w dziennym grafiku wygospodarować, ale pojawiają się inne problemy – chcielibyśmy np. przeczytać pociechom bajkę, ale nie ma możliwości, by zapalić światło, bądź jesteśmy w drodze. Firma Samsung ma w planach, by pomóc rodzicom, żeby mogli oni cieszyć się razem ze swoimi dziećmi nawet wtedy, kiedy są od nich oddaleni. Jeśli jesteś zapracowanym rodzicem, koniecznie przeczytaj o tym, co wymyśliła koreańska firma.

Na wstępie zaznaczmy, że aby korzystać z oferty Samsunga należy mieć dwa headsety VR oraz dwa telefony Samsung, by włożyć je do środka. Na chwilę obecną to, co opiszemy działa jedynie na rynku w Wielkiej Brytanii, gdzie jest to testowane, i nie ma planów związanych z dostępnością aplikacji w innych częściach globu.

http://www.youtube.com/watch?v=dKjwazpmS-w

Aplikacja nazywa się Bedtime Stories VR. Osoby, które miały z nią styczność, dostrzegły pewne negatywne rzeczy, które miały miejsce podczas używania Oculusa Rift i HTC Vive – po korzystaniu z programu przez kilka tygodni pojawiły się problemy ze snem. Odpowiedzialne jest za to błękitne światło, które jest zbyt intensywne dla oczu w nocy. Trzeba jednak pamiętać, że są to dopiero teksty aplikacji Bedtime Stories VR. 

 

Źródło informacji: Engadget

Źródło grafiki: j.w.

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...