You are here
Oasis, nowy Kindle od Amazonu News 

Oasis, nowy Kindle od Amazonu

Czytniki e-booków jednoznacznie kojarzą się z nazwą Kindle. Czego możemy spodziewać się po nowym flagowcu od amerykańskiego producenta?

oasis 750x300

Zdarza się tak, że niektóre firmy zbyt szybko pochwalą się swoim asortymentem. I tak właśnie stało się w jednym z chińskich sklepów, gdzie pojawiła się możliwość zamawiania czytnika Oasis. Problem polega na tym, że takowy sprzęt nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery. W ten oto sposób poznaliśmy nowe dziecko od Amazonu.

Premiera urządzenia oficjalnie powinno odbyć się „na dniach”, ale wygląda na to, że będzie to już tylko czysta formalność. Wprawdzie sklep, który opublikował grafiki czytnika nie zdradził wszystkiego, ale najważniejsze informacje poznaliśmy. Wygląda na to, że Kindle Oasis stanie się najlżejszym z czytników dostępnych w ofercie producenta. Urządzenie waży bowiem tylko 131 gramów, a to oznacza, że od poprzednich modeli jest o około 20% lżejsze. Robi wrażenie, szczególnie, gdy przyjrzymy się nowemu designowi.

oasis 750x300 1

W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że któryś z projektantów był niespełna rozumu. Przyzwyczailiśmy się do tego, że czytniki wyglądają trochę jak tablety. Wymiarowo bliżej im było do książek drukowanych w mniejszym formacie, niż do tych pełnowymiarowych. Tymczasem Oasis wygląda zupełnie inaczej. Otóż sprzęt trzymali będziemy z boku, za specjalnie wyprofilowaną rączkę (grubość 8.5 mm). W niej skrywać ma się bateria, która w trybie czuwania powinna wytrzymać do 20 miesięcy! Nie wiadomo jak sprawować ma się podczas korzystania z czytnika, ale podejrzewamy, że lepiej niż poprawnie. Co więcej, wygląda też na to, że pojawi się także etui z dodatkową baterią, które do Oasis przyczepiane będzie za pomocą magnesów. Obie baterie maja ładować się jednocześnie. Może okazać się więc, że jedna sesja z gniazdkiem wystarczy na kilkumiesięczne użytkowanie czytnika, choć obecnie wydaje się to nieosiągalne.

Raczej nie sprawdzą się plotki o wodoodporności urządzenia. Dużo osób korzysta z czytników np. w wannie i taka funkcja okazałaby się dla nich zbawieniem, ale widać dla Amazona nie jest to rzecz najważniejsza. Ekran w Oasis ma być najostrzejszym do tej pory (300ppi) i najlepiej podświetlony, dzięki dodatkowym diodom LED. Więcej szczegółów powinniśmy poznać podczas oficjalnej premiery.

Źródło: The Verge
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie czytniki e-booków oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment