Sony Xperia C6 – czym jesteś?

Czyżby plotki o pojawieniu się nowej Xperii z serii C okazały się prawdziwe? Smartfon został uwieczniony na pierwszych zdjęciach.

xperiaC6 750x300

Chyba wszyscy otarli już łzy po tym, jak Sony uśmierciło serię Z. Na tegorocznych targach Mobile World Congress spodziewaliśmy się mocnego uderzenia ze strony producenta i takie otrzymaliśmy. Wprawdzie informacja została potwierdzona dopiero po zakończeniu wydarzenia w Barcelonie, ale jedno stało się pewne. Sony obrało inną drogę, którą miało być zainwestowanie w smartfony z serii X.

Czekając na kolejną słuchawkę od Sony, spekulowano, że będzie nią C6, czyli następca dobrze przyjętej Xperii C5 Ultra. Phablet z 6 calowym wyświetlaczem, 2 GB RAM oraz ośmiordzeniowym procesorem do MediaTek należał do średniej półki cenowej, ale sprawował się całkiem przyzwoicie. Na zdjęciach, które właśnie wyciekły do sieci widać, że następca będzie wyjątkowo podobny. O ile fotografie są prawdziwe, a nie stanowią tylko żart z fanów Xperii.

Zapowiada się, że phablet będzie równie duży, co poprzednia generacja. Ramki wokół ekranu są odrobinę mniejsze, co sprawia, że urządzenie wygląda na bardziej kompaktowe. Trzeba jednak pamiętać, że cały czas mówimy o sprzęcie dość potężnym i jego użytkownie może nie należeć do najłatwiejszych. A już na pewno noszenie Xperii C6 w kieszeni spodni będzie problematyczne. Nie wiadomo jaka będzie przekątna wyświetlacza, ale z całą pewnością nie mniejsza niż 6 cali. Szkoda, że nie znalazło się miejsce na fizyczny przycisk umieszczony pod ekranem, ale rozumiemy decyzję.

xperiaC6 750x300 1

Uwagę zwraca obiektyw umieszczony na przednim panelu. Jest duży, a to może oznaczać, że będzie szerokokątny oraz wyposażony w mocny AF. Do tego dochodzi oczywiście dioda doświetlająca LED. Podobnie wygląda tył urządzenia, który zdaje się być pokryty szkłem. Ramki są zaokrąglone i zdaje się, że użyto także technologii 2,5D na wyświetlaczu. O specyfikacji Sony Xperia C6 nie wiadomo praktycznie nic. Być może procesorem zarządzającym zostanie MediaTek Helio P10, ale to tylko plotki. Kiedy możemy spodziewać się premiery phabletu? Póki co producent milczy, ale kto wie, może tegoroczna IFA rozwieje wszelkie wątpliwości.

Źródło:XperiaBlog
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie smartfony od Sony oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...