You are here
Obiektywy Yongnuo do iPhone’ów – cena to nie jedyna ich zaleta artykuły News 

Obiektywy Yongnuo do iPhone’ów – cena to nie jedyna ich zaleta

Yongnuo – chiński producent asesorii fotograficznych coraz śmielej poczytana sobie na rynku obiektywów. Nikt jednak nie przypuszczał, że „zaatakuje” branże mobile.
Yongnuo

Zanim przejdziemy do tego, czym są nowe konwertery dedykowane iPhone’om warto zatrzymać się na chwilę przy samej firmie. Dlaczego? Otóż z typowej chińskiej myśli technicznej producent przeobraził się w prawdziwego gracza rynku fotograficznego. Owszem, bazuje on na systemach Canona oraz Nikona, jednak trzeba przyznać, że sprzęt tworzony przez firmę coraz częściej może równać się własnie z rozwiązaniami systemowymi.

Yongnuo – tańsza, choć nie gorsza alternatywa

W ostatnim czasie firma wypuściła kilka interesujących jasnych obiektywów wśród których znalazła się popularna portretówka 50mm ze światłem 1,8. W niektórych kwestiach radzi sobie lepiej od Canonowego odpowiednika. Powiem więcej – w mojej „torbie” stanowi jedyną 50-tkę i jestem zadowolony z efektów działania tegoż obiektywu.

Z relacji znajomych oraz klientów oceniających sprzęt w sieci dowiaduje się, iż nie jestem osamotniony w moje opinia, a co za tym idzie, inne osoby również doceniają szkła oraz lampy Yongnuo.

Yongnuo idzie w mobile

Firma postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników iPhone’ów tworząc dedykowane konwertery  pozwalające na kreatywną fotografię mobilną. Zestaw kosztujący 50 dolarów zawiera:

  • Teleobiektyw 2x – pozwoli na wykonywanie portretów ze znacznie większej odległości
  • Szerokokątny obiektyw (0,65 kąt) – dzięki użyciu przystawki „złapiecie” na zdjęciu więcej obiektów
  • Filtr polaryzacyjny – według zapewnień twórców poprawi nasycenie barw oraz kontrast

Czy gra jest warta świeczki? Patrząc na stosunkowo niską cenę i dorobek firmy Yongnuo mogący zagwarantować sensowną jakość – zakup opisywanego zestawu wydaje się więcej niż sensowny. Oczywiście pod warunkiem, że interesujecie się fotografią lub choćby fotografią mobilną.

Źródło: hkyongnuo

Related posts

Leave a Comment