Obsada Wiedźmina

Obsada Wiedźmina od Netflix – kim są ci ludzie?

O tym, kto będzie odgrywał najważniejsze rolę w serialu Wiedźmin od Netflix, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Potem pojawiły się pewne zawirowania, które rozgrzały sieć do czerwoności i przez długi czas o castingach nie wiedzieliśmy nic. Teraz wiemy prawie wszystko. Obsada Wiedźmina została podana, ale kto jest kim?

Obsada Wiedźmina

Podejrzenia odnośnie tego, kto zagra tytułową rolę, czyli Geralta, rozwiane zostały na początku września. W postać wiedźmina wcieli się Henry Cavill. I choć może się wydawać, że nie do końca pasuje on do roli, to trzeba pamiętać, że nie wiemy, jak serial będzie wyglądał. Większość z nas kojarzy postać Geralta głównie z grami od CD Projekt RED, więc mamy już „w głowie” jego obraz. Tymczasem serial może i zapewne będzie odnosił się do różnych planów czasowych. A co z resztą obsady?

Obsada Wiedźmina

Obsada Wiedźmina nie została jeszcze podana w całości. Na zaprezentowanej przez Netflix liście osób brakuje m.in. aktora, który wcielić ma się w postać Jaskra. Wiemy, że ma się on jednak pojawić w serialu, bo na samych początkach projektu informowała o tym Lauren Schmidt Hissrich, czyli showrunnerka produkcji. Zapewne niedługo dowiemy się, kto jeszcze pojawi się na planie, bo zdjęcia do serialu mają wystartować już niedługo. Obsada Wiedźmina to jednak pewna niespodzianka, bo w większości stanowią ją mało znane nazwiska. Przynajmniej jeżeli chodzi o nasz kraj. Cavill dobrze znany jest chociażby z serii o Supermanie, a ostatnio widzieliśmy go w Mission Impossible: Fallout. To bardzo popularny aktor i prawdopodobnie to tym właśnie nazwiskiem Netflix przyciągnie widzów, którzy z prozą Andrzeja Sapkowskiego nie mieli do tej pory do czynienia. A reszta?

Fani chyba najbardziej czekali na ogłoszenie, kto wcieli się w postać Ciri. Tym kimś będzie Freya Allan, która do tej pory nie miała na swoim koncie większych ról. Można ją było oglądać w kilku krótkich metrażach oraz serialu Into the Badlands: Kraina bezprawia. Rola Ciri w tak dużym projekcie może być dla niej trampoliną do sukcesu. O ile oczywiście jej rola zostanie dobrze rozpisana. W Yennefer wcieli się Anya Chalotra, której kariera opierała się do tej pory głównie na sztukach teatralnych. Jednak będzie można zobaczyć ją w ciekawej roli już niedługo, bo 19 października na Netflix pojawi się serial Wanderlust. To wprawdzie obyczajowa produkcja, ale za to aktorka może pokazać tam swój kunszt.

Obsada Wiedźmina

Inne role w serialu Wiedźmin

Królewnę Calanthe zagra Jodhi May, która pojawiła się w Grze o Tron. Wprawdzie było to tylko w jednym odcinku, ale to zawsze coś. Aktorka grała także w serialu Geniusz, gdzie sportretowano postać Alberta Einsteina. Björn Hlynur Haraldsson wcieli się w rycerza Eista, czyli Króla Wysp Skellige. Aktor występował do tej pory w takich serialach, jak Fortitude czy W pułapce. W Myszowora, czyli druida i przyjaciela Eista, wcielić ma się Adam Levy. Aktor także znany jest głównie z ról teatralnych, ale widzieć go mogliśmy także w np. w serialu Anno Domini – Biblii ciąg dalszy, gdzie wcielił się w postać Świętego Piotra. Cóż, tutaj zapewne tak święty już nie będzie.

W Renfri wcieli Millie Brady, która ma już za sobą debiut w wysokobudżetowej produkcji, czyli Król Artur: Legenda miecza. Czarodziejkę Tissaia zagra MyAnna Buring, czyli dość mocno już obeznana w świecie filmowym aktorka. Można ją było obejrzeć w m.in. Zejściu, Liście płatnych zleceń czy Sadze Zmierzch. Ciekawe jest to, że kobieta podłożyła głos postaci Anny Henrietty w grze CD Projekt RED, a dokładnie w dodatku Krew i wino.

Czarodziejkę Fringill zagra Mimi Ndiweni, która grała do tej pory m.in. w serialu Doctor Who. Ostatnią z ról, która została zdradzona należy do Therica Wilson-Red. Wcieli się ona także w postać czarodziejki o imieniu Sabrina. Kobieta do tej pory nie miała na koncie znaczących ról, więc teraz może czekać ją przełom.

Serial roku 2019?

Obsada Wiedźmina to znak, że Netflix chce pomóc aktorom i stawia raczej na scenariusz, niż znane nazwiska. Jedno z nich przyciągnie wystarczającą liczbę widzów, a całą resztę będzie interesował scenariusz. To powiedziała o produkcji showrunnerka, czyli Lauren Schmidt Hissrich: Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.

I na to liczymy.

Urządzenia, które pozwolą wam odpalić Netflix, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Netflix / Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....