Rozsuwany Honor Magic 2 – czy to 2008 rok?

Rozsuwane telefony rządziły w kieszeniach wielu użytkowników przed mniej więcej dziesięcioma laty. Tuż przed tym, jak na dobre do naszego życia wdarły się smartfony. Widocznie komuś przyszło na myśl, że to dobry pomysł. I tak, rozsuwany Honor Magic 2 będzie… wyjątkowy. Firma postanowiła pokazać go na krótkim materiale wideo.

rozsuwany Honor Magic 2

O tym, że nowa odsłona serii Magic pojawi się na rynku, dowiedzieliśmy się podczas tegorocznych targów IFA 2018 w Berlinie. Do tej pory Honor, czyli submarka Huawei, niespecjalnie chciała się dzielić informacjami o nowym urządzeniu. Dostaliśmy jedynie krótki teaser i choć teraz jest on odrobinę dłuższy, to dalej nie rozwiewa wszystkich wątpliwości. Oficjalna prezentacja smartfona ma nastąpić 31 października. Jednak już dziś wiemy o jednej z najważniejszych rzeczy, która będzie sprzęt wyróżniała.

Rozsuwany Honor Magic 2

Pierwsze co rzuca się w oczy na zaprezentowanym materiale, to oczywiście fakt, że nowy smartfon działa trochę inaczej. Rozsuwany Honor Magic 2 to trochę niespodzianka, bo choć były podejrzenia, że pojawi się wysuwany moduł aparatu, to raczej obstawialiśmy to samo rozwiązanie, które zaprezentowano w Oppo Find X. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że byłoby to logiczne posunięcie ze strony producenta. Tymczasem dostaniem coś zupełnie innego i coś, co przywodzi na myśl zamierzchłe czasy. Może jednak w tym szaleństwie jest metoda?

Rozsuwany Honor Magic 2 może przypominać stare modele Sony Ericsson, ale zdaje się, że będzie po brzegi wypełniony nowinkami technologicznymi. Dalej nie znamy jego specyfikacji, ale podejrzewamy, że przed samym wydarzeniem pojawią się jeszcze jakieś przecieki. Chociażby certyfikaty od TENAA, które mówią o smartfonie praktycznie wszystko. Rozsuwany przedni panel wygląda… intrygująco. Na pewno sprawi, że Honor Magic 2 będzie się wyróżniał na tle innych telefonów. Pytanie tylko, czy znajdą się na niego chętni? W końcu to dość odważne posunięcie ze strony marki, która nie ma jeszcze tak silnej pozycji na rynku, jak inni. Przynajmniej poza granicami Chin.

Co zaoferuje Honor Magic 2?

Rozsuwany frontowy panel w smartfonie to jedno, ale wideo zdradza także kilka innych szczegółów, choć niestety nie za dużo. Po pierwsze, nie udało nam się wypatrzyć na pleckach urządzenia czytnika linii papilarnych. Tym bardziej na którejkolwiek z ramek. Może to oznaczać, że albo w ogóle z niego zrezygnowano, a odblokowywanie będzie działać tak, jak w nowych iPhone’ach lub czytnik pojawi się w ekranie. I tutaj obstawialibyśmy raczej tą drugą opcję, czyli to oznacza także OLED. Dodatkowo każdy z elementów rozsuwanych, będzie miał prawdopodobnie aluminiową obwolutę.

Sam wyświetlacz pozbawiony będzie wcięć, bo inaczej bezsensowne byłoby robienie rozsuwanego panelu. Powinniśmy także dostać podwójny moduł aparatu wraz z diodą doświetlającą LED. Jego ustawienie będzie już bardziej klasyczne i znajdzie się w rogu tylnego panelu. Niestety więcej o smartfonie jeszcze nie wiadomo. Zapowiada się jednak model wyjątkowy, bo choć przypomina zastosowaną mechaniką rozwiązania z przeszłości, to jednak mają w sobie coś nowoczesnego. Czy rzeczywiście tak będzie, okaże się już w ostatni dzień tego miesiąca.

Nowe smartfony oraz laptopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: GSM Arena / Honor

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...