documents-export-750x300

Obsługa Google Now w kilku językach jednocześnie? Od teraz jest to możliwe…

Asystent Głosowy giganta z Mountain View stale się rozwija, dzięki czemu nie ma miesiąca, w którym nie zostałaby wprowadzona nowa funkcja. Tym razem Google dodał opcję, której głównym zadaniem jest obsługa kilku języków jednocześnie i to bez zmiany ustawień systemu.

documents-export-750x300

Siri, Cortana oraz Google Now – wszystkie trzy usługi z powodzeniem możemy nazwać przełomowymi. Wspomniani asystenci głosowi, to realne odzwierciedlenie tego, co mogliśmy do niedawna oglądać jedynie w filmach science fiction. Dziś każdy z gigantów takich jak: Apple, Microsoft oraz Google posiada w swoim ekosystemie owego pomocnika głosowego.

Niestety, twory te mają jedną zasadniczą wadę. Ograniczenia językowe. Właściwie jedynie osoby anglojęzyczne mogą w pełni cieszyć się funkcjonalnością asystentów. Naturalnie większość z nas nie ma najmniejszego problemu z językiem angielskim, lecz jego ciągłe zmienianie w ustawieniach telefonu, tylko po to, aby „zadzwonić do mamy, czy napisać SMS” mija się z celem. Nie byłoby to ani wygodne, ani szybkie.

Na szczęście Google pomyślał i to tym, czego efektem jest debiutująca dziś funkcja obsługi asystenta w kilku językach równocześnie. Bonusem wprowadzenia tejże opcji jest rozszerzenie funkcjonalności w krajach takich jak Polska o nowe działające komendy (zadzwoń do, wyślij SMS/Mail, nawiguj, itd.). Oczywiście pytanie należy zadać w języku angielskim. Wszystko bez potrzeby zmian w ustawieniach telefonu.

Dziwne, że gigant nie zdecydował się na zaimplementowanie opisywanego rozwiązania wcześniej. Tak czy inaczej, do pełnej obsługi Google Now w naszym ojczystym języku jeszcze daleko. Mimo to, sam fakt wprowadzania ostatniego usprawnienia cieszy i nie pozostanie bez wpływu na popularność asystenta.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...