You are here
Odblokowanie Pixel 4 będzie łatwiejsze – jak w iPhone artykuły News 

Odblokowanie Pixel 4 będzie łatwiejsze – jak w iPhone

Nowy smartfon od Google zapowiada się coraz ciekawej, choć patrząc na najnowsze doniesienia od firmy, można odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie. Nie zmienia to jednak tego, że odblokowanie Pixel 4 będzie łatwiejszych i co chyba ważniejsze, bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż w obecnych modelach. A to nie wszystko, co Google pokazało odnośnie swojego nowego smartfona, którego premiera powinna odbyć się jesienią.

Odblokowanie Pixel 4
Fot. YouTube / Google

Smartfony stały się narzędziem pracy, ale także i przechowalnią na najważniejsze informacje o ich użytkownikach. Dobrze więc byłoby, jeżeli sprzęty zostałby odpowiednio zabezpieczone przed osobnikami niepożądanymi. Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, czyli nie klikania we wszystko, co zostanie przesłane w mailu czy komunikatorze, ale zabezpieczenie poprzez ograniczenie fizycznego dostępu także jest bardzo ważne. Szczególnie, że wcale nie jest tak trudno dostać się do czyjegoś telefonu.

Odblokowanie Pixel 4

Wprawdzie do premiery nowego smartfona od Google z serii Pixel zostało jeszcze trochę czasu, gigant nie ustaje w przypominaniu swoim klientom, że warto na niego zaczekać. Na oficjalnym kanale Google zaprezentowano właśnie krótki film pokazujący, że odblokowanie Pixel 4 będzie łatwiejsze, niż dotychczas. Przynajmniej w teorii tak to ma wyglądać, bo na potwierdzenie tego stanu rzeczy, przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Nie da się tez ukryć, że jeżeli chodzi o same smartfony, to Google nie traktuje ich jako urządzeń, które mają wprowadzać wielkie innowacje do świata technologii. Niestety, ale czasem można odnieść wrażenie, że producent robi je tylko dlatego, by na rynku pojawiały się sprzęty z czystym Androidem na pokładzie.

I nie ma w tym oczywiście nic złego, a raczej jest to rzecz godna pochwały, ale czasem brakuje nam powiewu świeżości. Odblokowanie Pixel 4 takim powiewem nie będzie, bo na wspomnianym już filmie widać, że chodzi o technologię znaną m.in. w iPhone’ach. Będą jednak pewne zmiany, choć sama technologia jest bardzo podoba, a twarz użytkownika jest skanowna za pomocą specjalnych kropek, niewidocznych dla oka. Po tym procesie, korzystając z Pixel 4, nie trzeba będzie już w ogóle dotykać ekranu, jak ma to miejsce w urządzeniach Apple, a od razu będzie można korzystać z jego funkcjonalności. Technologia Motion Sense będzie wspierana przez nowe chipy, które mają zagwarantować absolutne bezpieczeństwo danych użytkownika.

https://youtu.be/KnRbXWojW7c

Obsługa gestami w Pixel 4

Samo odblokowywanie Pixel 4 to nie jedyna nowość, która ma się pojawić w urządzeniu. Firma zapowiedziała także obsługę gestami, które pozwolą na wykonywanie najprostszych czynności, bez konieczności dotykania wyświetlacza. Chcemy odrzucić przychodzące połączenie? Wystarczy jedno machnięcie. Podobnie ma to wyglądać w sytuacji, kiedy będziemy chcieli zmienić lecący właśnie utwór lub zarządzać samymi powiadomieniami. Oczywiście na pełną funkcjonalność przyjdzie nam pewnie jeszcze chwilę poczekać, choć to dość ciekawe rozwiązanie.

Nowy Pixel może być naprawdę interesujących urządzeniem, które przyciągnie kolejnych klientów, o ile nie będzie zbyt drogi. Patrząc na ceny obecnej generacji, podejrzewamy jednak, że tanio nie będzie. Jednak dla osób, które cenią sobie szybkie aktualizacje i czystego Androida, nie ma innej alternatywy na rynku.

Smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Google / YouTube / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment