You are here
Hitman 3 potwierdzony – znowu powrócą odcinki? Oby nie. Gry pc 

Hitman 3 potwierdzony – znowu powrócą odcinki? Oby nie.

Wszyscy fani łysolca z tatuażem na głowie, mogą już zacierać ręce. Hitman 3 potwierdzony został przez dyrektora kreatywnego studia IO Interactive, więc kolejna część „przygód” zawodowego zabójcy pojawi się na rynku. Oczywiście jeszcze nie wiadomo, kiedy miałoby to dokładnie nastąpić, ale to i tak bardzo dobra informacja dla wszystkich graczy. Czy cokolwiek o tytule już wiadomo?

Hitman 3 potwierdzony
Fot. IO Interactive / YouTube

Hitman to bardzo specyficzna seria, która podobnie jak Tomb Raider, doczekała się czegoś, co można nazwać wznowieniem. Wprawdzie Lara Croft nie do końca oddaje dokładnie to, czym stała się seria z Hitmanem, ale dość dobrze obrazuje rynek gier komputerowych. Postanowiono bowiem odświeżyć tytuł, który przed laty wzbudzał wiele emocji, ale ostatnio jakby przygasł i nadać mu zupełnie nową formę. I podobnie, jak w przypadku Tomb Raider, tutaj także zanosi się na trylogię.

Hitman 3 potwierdzony

Chciałoby się powiedzieć, że premiera Hitman 2 dopiero co się wydarzyła, ale od jej czasu minęło już kilka ładnych miesięcy. Sam tytuł został dobrze przyjęty i co chyba ważniejsze dla części fanów, nie został podzielony na epizody, jak miało to miejsce przy okazji pierwszej z nowych części. Hitman 3 potwierdzony został na materiale wideo, który pokazuje drogę, jaką studio musiało przejść, by w ogóle wypuścić wspomniane gry na rynek. Jest w nim mowa także o tym, jak studio musiało sobie radzić z problemami finansowymi i samym wypuszczeniem tytułu na szerokie wody.

Sam to, że Hitman 3 potwierdzony został przez dyrektora kreatywnego, nie oznacza jeszcze tego, że prace już się rozpoczęły, choć podejrzewamy, że to proces, który jest wielce czasochłonny. Część scenariusza musi być już gotowa, bo okazało się, ze seria Hitman została od samego początku pomyślana jako… trylogia. Czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku opisanego wyżej Tomb Raider. Nie wiadomo za to, czy w przypadku Hitman 3 także będziemy mieli to samo rozwiązanie dystrybucyjne, co przy pierwszej części. Przypomnijmy, że wtedy produkcja wychodziła w epizodach, czyli poszczególne misje pojawiały się po jakimś czasie od premiery. Wszyscy, którzy chcieli więc przejść całą grę przy jednym weekendzie, była dla nich niemożliwa. Wprawdzie tytuł dobrze się sprzedał, ale chyba nie na tyle, by zaspokoić korporacyjne wymagania.

Odcinki to dobry pomysł?

Hitman 2 pojawił się już w normalnym systemie dystrybucyjnym, gdzie nie trzeba było czekać kilku tygodni na kolejne misje. Gracze mogli więc od razu zasiąść do pełnej wersji gry i wydaje nam się, że to znacznie lepsze i ciekawsze rozwiązanie, niż w przypadku dzielenia na epizody. Podejrzewamy więc, że i Hitman 3 pojawi się w tym samym modelu dystrybucyjnym, co poprzednia część, więc miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie. Nie jest to jeszcze przesądzone, bo decyzja zależała będzie w dużej mierze od dystrybutora tytułu, więc wszystko może się jeszcze zmienić.

Ciekawe jest też to, że samo studio także pracuje nad nową grą, która jeszcze oczywiście nie została w pełni przedstawiona. Nowa marka ma nawiązywać do doświadczeń, które firma zdobyła podczas prac nad serią z Hitmanem w roli głównej, ale na pełne ogłoszenie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nie ma wyjścia, więc czekamy.

Nowe gry, komputery oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: IO Interactive / NoClip / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment