Oddworld: Abe's Oddysee

Oddworld: Abe’s Oddysee za darmo na GOG i Steam

Powrót do przeszłości nie musi być drogi. W zasadzie może być zupełnie darmowy, pod warunkiem, że uda się wam upatrzeć odpowiednią okazję. Właśnie za taką powinniśmy uznać możliwość nabycia gry Oddworld: Abe’s Oddysee za równowartość 0.00 PLN. Ta leciwa już przygodówka jest częścią większej promocji, jednak nie mogę odmówić sobie ponownego wejścia w świat Mudokonów oraz Klukkonów.

Oddworld: Abe's Oddysee

Wielu z naszych młodszych czytelników może nie kojarzyć Oddworld: Abe’s Oddysee, ale zapewniam, swojego czasu była to jedna z atrakcyjniejszych produkcji. Rozgrywka przykuwała do monitora na długie godziny. Jako 13-latek miałem na szczęście znacznie więcej czasu, niż obecnie i mogłem pozwolić sobie na wielokrotne wycieczki do świata Oddworld. Dziś, kiedy niemal już o nim zapomniałem, twórcy raczą mnie możliwością darmowego przywołania wspomnień. Dziękuję.

Oddworld: Abe’s Oddysee za darmo

Wspomniałem już, że pewna grupa osób odwiedzających nasza stronę może nie zdawać sobie sprawy z tego, czym jest tytułowa produkcja. Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż Oddworld: Abe’s Oddysee to przeszło dwudziestoletnia gra przygodowa, która pod koniec lat dziewięćdziesiątych zawładnęła sercami graczy z całego globu. Dwuwymiarowy świat potrafił wchłonąć klimatem, który był dość osobliwy. To w połączeniu ze stosunkowo prostym mechanizmem sterowania okazało się kluczem do sukcesu twórców.

Gra została wydana na platformę PC oraz konsolę PlayStation, stąd pozwolę sobie uznać produkt za multiplatformowy. Historia opierała się na działaniach protagonisty Abe, który postanawia uciec z niewoli Glukkonów, pomagając tym samym swoim towarzyszom niedoli. Zabawa jest, co tu dużo mówić — przednia, dlatego, jeśli dysponujecie odpowiednią ilością czasu, zachęcam was do pobrania tytułu.

Nie tylko Abe

Oddworld: Abe's Oddysee

Udostępnienie Oddworld: Abe’s Oddysee w formie darmowej gry jest częścią większej wyprzedaży mającej miejsce w serwisie GOG. Samą grę możecie pobrać zupełnie za darmo, ale musicie pamiętać, że oferta jest ograniczona czasowo. Promocja kończy się już jutro o godzinie 14, a więc powinniście się spieszyć.

Mówiłem już, że jest to jedynie część wyprzedaży GOG i warto zwrócić uwagę również na inne ciekawe opcje, zwłaszcza że w niektórych przypadkach obniżki sięgają aż 90 procent. Poniżej wymienię dla was te najbardziej interesujące:

  • This War of Mine — 20.29 zł z 81.09 zł
  • Age of Wonders II — 37,28 zł z 51.19
  • Beholder — 14.49 z 42.69
  • Rime — 99.89 z 149.99
  • HER STORY — 5.39 z 21.69 zł

Pełną listę znajdziecie na stronie GOG. Myślę, że nie muszę przekonywać was, że warto poświęcić te kilkanaście minut na przeszukanie repozytorium w poszukiwaniu atrakcyjnych cenowo perełek. Każdy ma inny gust i może okazać się, że niewymieniony przeze mnie lub przez inne serwisy internetowe tytuł, będzie dla was szczególnie istotny, a jego cena wynosi w ofercie wyprzedażowej zaledwie kilka złotych. To więcej niż prawdopodobny scenariusz.

Idealny czas dla okazjonalnych graczy

Nie mogę nazwać siebie graczem. Jeśli nawet to emerytowanym, gdyż wielogodzinne sesje przed monitorem mam już za sobą. Dziś zmieniły się nieco moje priorytety i czas wolny spędzam w nieco inny sposób. Nie mniej, zdarza mi się spędzić wieczór lub nawet dwa przy interesującej mnie produkcji. Tak też będzie w przypadku Oddworld: Abe’s Oddysee. Nie o tym jednak chciałem mówić/pisać….

Pragę zauważyć, że mamy wprost idealne czasu dla okazjonalnych graczy, czyli takich jak ja. Wyprzedaże, w których wiele tytułów oferowanych jest za kilkanaście złotych, obserwujemy, co kilka miesięcy, a nawet tygodni. Grzech nie skorzystać. Miejcie to na uwadze.

Źródło: GOG

Dodaj komentarz

1244 More posts in Gry category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...