You are here
Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było News 

Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było

„Praktyczne wskazówki feng shui” to kompleksowy przewodnik, w którym światowej sławy ekspert feng shui Jin Peh wyjaśnia zasady stosowania tych praktyk w życiu codziennym. Tego typu publikacji, która w przystępny sposób przybliża starożytną chińską tradycję, brakowało dotychczas na polskim rynku.

„Praktyczne wskazówki feng shui” to książka, która zgłębia podstawowe zasady feng shui, oferując czytelnikom konkretne porady dotyczące tego w jaki sposób mogą przekształcić swoją przestrzeń życiową w domu i w pracy, by żyło im się lepiej i w zgodzie z kosmiczną energią. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w praktyce feng shui, Jin Peh zamienił swoją rozległą wiedzę w przejrzyste instrukcje krok po kroku, które może wykonać każdy bez względu na to czy miał wcześniej do czynienia z feng shui.

Bardzo cieszy mnie możliwość podzielenia się z wami moją książką o feng shui, która jest zbiorem artykułów obejmujących szeroki zakres tematów, takich jak wskazówki dotyczące urządzenia domu czy biura, ale także szerszych jak chińska astrologia, chińska kultura i tradycje – mówi Jin Peh.

Jin Peh, który jest z wykształcenia lekarzem i ma za sobą doświadczenie mieszkania w wielu różnych krajach i kręgach kulturowych,  podkreśla uniwersalność feng shui:

– Chciałbym, aby polscy czytelnicy zrozumieli przede wszystkim to, że feng shui to filozofia życia, która nie jest związana z żadnymi konkretnymi przekonaniami i wierzeniami religijnymi. Oraz, że istnieją praktyczne sposoby zastosowania tych filozoficznych zasad w życiu codziennym, w jego najbardziej przyziemnych przejawach – w domu i w biurze.

Książka stanowi zbiór 288 felietonów, które Jin Peh pisał dla „South China Morning Post”, głównej anglojęzycznej gazety w Hongkongu. Artykuły te, pierwotnie publikowane w niedzielnym magazynie, regularnie co tydzień wprowadzały czytelników w tematy oparte na koncepcjach i zasadach feng shui w krótkich tekstach, złożonych z 250 słów. Główny nacisk położono w nich na dostarczenie czytelnikom praktycznych wskazówek, które mogliby zastosować w swoim życiu. 

Najważniejsze wątki książki to:

  • Równowaga pięciu żywiołów: wiedza o tym, jak zharmonizować Drzewo, Ogień, Ziemię, Metal i Wodę w swoim domu, aby uzyskać optymalny przepływ energii.
  • Praktyczne wskazówki do każdego pomieszczenia: przewodnik prowadzi czytelnika pokój po pokoju, wyjaśniając, jak stworzyć harmonijną przestrzeń.
  • Osobiste historie i konkretne przykłady: książka przedstawia wiedzę na podstawie przykładów i doświadczeń z życia wziętych, którymi podzielił się Jin Peh i jego klienci.

„Praktyczne wskazówki feng shui”  jest podzielona na 17 rozdziałów, zawiera ustępy dotyczące różnorodnych tematów związanych z feng shui, takich jak wiedza o sypialniach, dekoracjach i symbolach, drzwiach i oknach, elewacjach, kształtach i konstrukcjach wnętrz, lustrach, biurze i pracy. Zawiera także rozdziały dotyczące wyboru dat, obliczeń feng shui, teorii feng shui, świąt, chińskich imion i chińskiej astrologii. Książka ta jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć feng shui, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Wiedza Jin Peha została doceniona na całym świecie, a on sam jest cieszy się uznaniem ze względu na swoje praktyczne umiejętności, dzięki którym feng shui staje się dostępne dla każdego, niezależnie od pochodzenia i kultury. Jego nowa książka stanowi obfite źródło informacji dla każdego, kto pragnie udoskonalić swoją przestrzeń życiową i poprawić jakość życia. 

– Daje także głębsze zrozumienie chińskiej kultury – zachęca czytelników Jin Peh, podkreślając bogactwo kulturowe zakorzenione w zasadach feng shui.

Doktor Jin Peh ukończył studia medyczne w Perth w Australii, po czym rozpoczął studia z zakresu dziennikarstwa audiowizualnego. Następnie odbył dwuletni staż u mistrza Chen Chien Lee na Tajwanie. Jin był felietonistą feng shui w głównej gazecie w Hongkongu, „South  China Morning Post”. Napisał sześć książek na temat systemu Czterech Filarów Przeznaczenia w chińskiej astrologii, serię pięciu książek dotyczących wykresów wody, metalu, ognia, drzewa i ziemi oraz książkę poświęconą 60 typom osobowości. Niebawem po polsku ukaże się książka “Praktyczne wskazówki feng shui”.

Feng Shui to starożytna chińska praktyka, która polega na aranżacji przestrzeni w domu i w pracy w sposób, który sprzyja harmonii, równowadze i pozytywnemu przepływowi energii (znanej jako “qi” lub “chi”). Praktyka ta opiera się na zrozumieniu, że układ mebli, wybór kolorów, oraz umiejscowienie różnych elementów w domu czy biurze mogą wpływać na energię otoczenia i, co za tym idzie, na nasze życie. Celem jest poprawa samopoczucia, dobrobytu, zdrowia i ogólnej jakości życia. Główną koncepcją stojącą za  feng shui jest siła życiowa lub energia, która przepływa przez wszystko. Dobre feng shui ma na celu zapewnienie płynnego i zrównoważonego przepływu qi w przestrzeni. Towarzyszy temu koncepcja Yin/Yang – zasada dualności i równowagi. Yin reprezentuje pasywną, spokojną i cichą energię, podczas gdy Yang reprezentuje aktywną, wibrującą i dynamiczną energię. Równowaga pomiędzy Yin i Yang jest niezbędna w feng shui. Dodatkowo feng shui rozróżnia pięć żywiołów: drzewo, ogień, ziemię, metal i wodę. Każdy z nich jest powiązany z różnymi kolorami, kształtami i materiałami, a równoważenie ich w przestrzeni jest kluczem do dobrego feng shui, które wspiera zdrowie, szczęście i sukces.

Related posts

Leave a Comment