Odwołanie

Ruszyła strona rządowa pozwalająca na odwołanie od decyzji Facebooka

Pod koniec listopada informowałem was o planach Ministerstwa Cyfryzacji i Facebooka, które porozumiały się w kwestii umożliwiającej “urzędowe” odwołanie się od decyzji Facebooka dotyczącej blokad kont użytkowników. Teraz, na stronie obywatel.gov.pl pojawiło się stosowne narzędzie umożliwiające dokonanie wspomnianego procesu.

Odwołanie

Facebook jest dziś dominującą platformą społecznościową. Liczba aktywnych użytkowników jest olbrzymia i ciężko ujarzmić niezgodne z regulaminem zachowania, przez co administratorom zdarza się nałożyć niesłuszną blokadę na przypadkowego usera. Odwołanie się od decyzji było dotychczas drogą przez mękę i rzadko kiedy kończyło się pozytywnie dla użytkownika. Teraz ma się to zmienić i pomoże nam w tym nasze rodzime Ministerstwo Cyfryzacji.

“Urzędowe” odwołanie od decyzji Facebooka

Choć nie miałem jeszcze okazji walczyć z administracją Facebooka o odzyskanie dostępu do własnego konta, zdaję sobie sprawę, że fakt ten mocno skomplikowałby moje życie prywatne oraz zawodowe. Znaczną część obowiązków służbowych wykonuję na Facebooku i jakkolwiek zabawnie by to nie brzmiało, stanowi on wręcz trzon moich działań. Komunikacja ze współpracownikami, markami oraz bardzo często — źródłami informacji odbywa się za pośrednictwem Facebooka i Messengera. Na FB nadzoruję także działanie naszych FanPage’y. Niemal cała korespondencja prywatna, w tym przesłanie zdjęć, związana jest z Messengerem, który jest po prostu wygodny dla mnie i moich znajomych. Odcięcie od platformy mogłoby więc wprowadzić w moje życie niemały zamęt. Najgorsze jest to, że blokada konta mogłaby zostać wykonana przez pomyłkę lub niesłuszną decyzję administratorów tudzież moderatorów Facebooka.

Odwołanie

Odwołanie od wspomnianej decyzji jest jedynie fikcją i niełatwo jest uzyskać przychylność FB oraz zniesienie blokady. Tym bardziej powinno nas cieszyć to, że Ministerstwo Cyfryzacji w porozumieniu z Facebookiem stworzyło specjalne narzędzie pozwalającej na kolejne odwołanie. Za weryfikację odpowiadać będą pracownicy MS, którzy przekażą swoje sugestie do moderatorów FB. Brzmi to sensownie.

Chcąc skorzystać z odwołania od decyzji portalu, wystarczy udać się pod TEN adres, zalogować się profilem zaufanym i dokonać odpowiednich czynności.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...