Touch ID

Touch ID wróci w przyszłorocznych iPhone’ach?

Pojawiła się niewielka, ale jednak szansa na powrót Touch ID do iPhone’ów. Czyżby Apple zamierzało pozytywnie ustosunkować się do próśb wielu użytkowników iSprzętu, którym nie przypadło do gustu Face ID? Nowy patent sadowników wyraźnie na to wskazuje.

Touch ID

Biometria zdominowała dzisiejsze metody autoryzacji użytkowników smartfonów. Coraz częściej pojawia się także w konstrukcjach komputerowych takich jak notebooki czy tablety. W większości przypadków producenci stosują skutecznie i sprawdzone czytniki linii papilarnych. Nie inaczej było z Apple, które od iPhone’a 5S do iPhone’a 8/8 Plus wykorzystywało Touch ID. Użytkownicy chwalili rozwiązanie, dlatego też zastąpienie go Face ID, czyli odblokowaniem za pomocą trójwymiarowego skanu twarzy zostało przyjęte średnio. Przynajmniej początkowo. Niemniej, znaczna część iUserów wolałaby powrócić do dawnego zabezpieczenia. Możliwe, że niebawem będzie ku temu okazja.

Touch ID w przyszłorocznych iPhone’ach

Europejskie Biuro Patentowe opublikowało nowe wnioski patentowe Apple, z których jasno wynika to, że sadownicy zamierzają lub planują wykorzystać, ponieważ Touch ID. Tym razem nie jako główną metodę zabezpieczenia biometrycznego, a wsparcie dla Face ID.

Touch ID

O ile sam cień szansy na powrót czytnika linii papilarnych cieszą, o tyle pojawiająca się w związku z tym seria pytań, nieco martwi. Nie wiemy, czy rozwiązaniem będzie można zastąpić w pełni Face ID oraz tego, w jakiej formie zostanie zaimplementowane rozwiązanie. Moduł wtopiony pod ekranem czy standardowy fizyczny przycisk na pleckach smartfona? To pytanie pozostanie na razie bez odpowiedzi.

Najbardziej interesuje mnie jednak to, czy w przyszłorocznych iPhone’ach faktycznie znajdzie się uwielbiany przez miliony czytnik linii papilarnych.

Źródło: PatentlyApple

Grafika: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...