original

Oficjalny emulator GameBoya na smartfony?

Pamiętacie nieśmiertelne Pokemony na Game Boya? Czy może jesteście bardziej fanami strategii turowej Advanced Wars? W sumie nieistotne, w jakie tytuły graliście, bo jest szansa, że już niedługo będziecie mogli w nie zagrać ponownie, tym razem na swoich smartfonach…

original

Niedawno jakiś wnikliwy dziennikarz lub zapalony fan Nintendo, przeglądając stronę internetową Biura Patentów i Znaków towarowych USA, natrafił na złożony 23 czerwca tego roku wniosek o opatentowanie „software’owego emulatora gier video z platform Game Boy, Game Boy Color i/lub Game Boy Advanced, przeznaczonego dla platform o niskiej wydajności (m.in. fotelowy wyświetlacz wykorzystywany w pociągach lub samolotach, osobisty asystent elektroniczny, telefon komórkowy)”.

W praktyce zapis ten można zrozumieć w dwójnasób. Prawdopodobne jest, że Nintendo w końcu zdecydowało się wejść na rynek urządzeń mobilnych. Oferując swoje klasyczne tytuły, które w większości przypadków powinny bez problemu działać na współczesnych smartfonach, mają szansę podbić serca wielu graczy, jednocześnie zarabiając na lekko leciwych już tytułach.

Z drugiej jednak strony patrząc na całą sprawę lekko pesymistycznym spojrzeniem, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że najnowszy patent stanowi jedynie uaktualnienie wniosku z 2012 roku. Cała sprawa może więc oznaczać nie więcej niż to, iż Nintendo po prostu dba o swoje prawa patentowe i wcale nie zbiera się do wydawania emulatorów na urządzenia mobilne. Cóż, czas pokaże jak jest naprawdę.

Źródło: appft.uspto.gov

Foto: lifehacker.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...