Oficjalny trailer X-Men: Apocalypse

Fani filmów opartych na komiksach mają ostatnio powody do zadowolenia. W sieci co pewien czas pojawiają się nowe trailery. Po zapowiedzi Captain America: Civil War przyszła kolei na następną produkcję z uniwersum Marvela. Patrząc na zwiastun X-Men: Apocalypse, bo o tym filmie mowa, można spodziewać się doskonałego widowiska.

Apocalypse jest jednym z najważniejszych przeciwników X-Men w serii komiksowej, a na pewno jednym z najpotężniejszych. Zanim jednak przejdziemy do samego traileru, warto przez moment przyjrzeć się tej tytułowej postaci. Jego geneza sięga cywilizacji starożytnego Egiptu. Mieszkańcy osady znaleźli na pustyni Akaba chłopca, którego nazwali En Sabah Nur, co oznacza „Pierwszy”. Dorastał on pod opieką lidera osady, Baala. Chłopiec od samego początku wyróżniał się szarą skórą i niebieskimi ustami, przez co jego współplemieńcy uważali, że jest on wyjątkowy i dzięki temu, że jest inny, przetrwał on na pustyni. Spokojny byt En Sabah Nura został zakłócony przez armię generała Ozymandiasa, wysłanego na rozkaz faraona Rama-Tuta w celu zniszczenia Baala i jego wioski. Prawdziwe zdolności mutanta, nazywającego siebie Apocalypse, ujawniły się po tym, kiedy odrzuciła go siostra Ozymandiasa Nephri, którą kochał. Od tego czasu Apocalypse podróżował po świecie i przekonywał napotkane cywilizacje, że jest bogiem.

Wróćmy jednak do zwiastuna, którego zapowiedź mogliśmy obejrzeć po napisach końcowych X-Men: Days of Future Past. Tłum na pustyni oddawał En Sabah Nurowi cześć. Sam zaś mutant manifestował na nim nadprzyrodzone siły – przenosił piramidy, które budował z unoszących się w powietrzu wapiennych bloków. Oficjalny zwiastun otwiera scena, w której Jean Grey ma wizję końca świata. Xavier uspokaja ją stwierdzeniem, że był to jedynie sen, zły sen. Apocalypse kontynuuje swoją podróż po świecie i spotyka innych mutantów, którym przedstawia się jako bóg (w trailerze wymienia egipskiego Ra,  hinduskiego Krishnę i Jahwe). Pojawienie się Apocalypse niepokoi CIA i proszą oni Xaviera o pomoc, przekazując informacje, jakie zgromadzili na temat En Sabah Nura. Apocalypse uważa, że wszyscy mutanci są jego dziećmi. Potrafi on kontrolować zdolności każdego z nich, co czyni go właściwie niepokonanym. Chyba najbardziej kluczowym momentem pierwszego oficjalnego zwiastuna jest scena, w której wielki En Sabah Nur miażdży ręką Xaviera.

http://www.youtube.com/watch?v=COvnHv42T-A

Od razu nasuwa się pytanie, kogo widzimy w zwiastunie. Fani serii nie powinni mieć problemu z rozpoznaniem bohaterów. Poza Charlesem Xavierem i Apocalypse mamy: Mystique, Nightcrawlera, Jubilee, Magneto, Jean Grey, Cyclopsa, Storm, Angela, Beast, Quicksilvera, a trzeba pamiętać, że jest to jedynie część mutantów, którzy mają się pojawić w filmie. Na pewno zobaczymy w nim jeszcze Wolverine’a, Psylocke, Havoka i Gambita.

Trzeba przyznać, że trailer robi wrażenie. Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na film z niecierpliwością. Polska premiera będzie miała miejsce 20 maja 2016 roku. 

 

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...