letv 750x300 1

LeTV jako pierwsze ze Snapdragonem 820?

Wyścig po tytuł najszybszego i najmocniejszego smartfona na rynku trwa nieprzerwanie od dawna. Co chwila ktoś podbija poprzeczkę, ale wbrew pozorom, nie są to firmy, które należą do tych najbardziej rozpoznawalnych. No bo kto sądził, że to właśnie LeTV wypuści potwora.

 
letv 750x300 1
Chiński producent jest już dość mocno rozpoznawalny poza granicami swojego kraju. Wprawdzie nie przekłada się to na sprzedaż smartfonów, ale wszystko w swoim czasie. LeTV miało jako pierwsze na świecie wypuścić całkowicie bezramkową słuchawkę. Nie byli jedyni, bo również np. Oppo ze swoim R7 chciało osiągnąć to samo. Obu producentom niezbyt się to udało, choć to chyba nie najważniejsze. Ważniejsza jest specyfikacja.
LeTV LeMax Pro (X910) zapowiedziano stosunkowo niedawno. Nowy smartfon przewinął się w benchmarku AnTuTu i od razu wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Dlaczego? Ponieważ LeMax Pro może być pierwszym telefonem, który dostanie procesor Qualcomm Snapdragon 820. Czyli lepszego, dopracowanego i ponoć nie posiadającego problemu przegrzewania się, starszego brata popularnej 810-ki. LeTV tym samym dołączyło do wyścigu o to, który producent będzie „tym pierwszym”.
 
letv 750x300 2
Konkurencja jest dość silna. Wiadomo, że zawsze „ci pierwsi” są najlepiej i najszerzej komentowani. LeTV może zostać jednak wyprzedzone przez Xiaomi z ich Mi 5. Nie wiadomo kiedy LeTV LeMax Pro dokładnie zadebiutuje, ani jak będzie wyglądało. Znając jednak determinację Chińczyków, może się okazać, że zostawi Xiaomi w tyle. Szczególnie, że nowe LeTV będzie miało się czym pochwalić.
Oprócz wspomnianego już Snapdragona 820, na pokładzie telefonu znajdzie się również procesor graficzny Adreno 530, 4 GB RAM oraz aż 64 GB pamięci dla użytkownika. Urządzenie ma mieć ekran o przekątnej 5,5 cala, która przełoży się na rozdzielczość 1440×2560 px (QHD). Dodatkowo LeMax Pro ma mieć aparat główny z matrycą 21 Mpix oraz przednią kamerę do video rozmów 4 Mpix. Smartfon działać ma już na Androidzie Marshmallow 6.0.
Cena jest cały czas nieznana. Za to niedługo powinniśmy ujrzeć LeTV LeMax Pro w pełnej krasie i wtedy zobaczymy, czy sprzęt faktycznie będzie taki interesujący jak teraz.
Źródło: PhoneArena, 2
Fot: jw.
_______________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...