Google Smartwatch

Google Smartwatch? Oczywiście, w 2017 zobaczymy nawet dwa

Rynek inteligentnych czasomierzy zdaje się stać w miejscu i jedynym bodźcem, który może pchnąć go do przodu, jest „mityczny” Google Smartwatch. Ten, jak zapewnia Jeff Chang, pojawi się w sklepach już w przyszłym roku.

Google Smartwatch

Plotki na temat inteligentnego zegarka od giganta z Mountain View goszczą od czasu do czasu na łamach serwisów technologicznych. Poza kilkoma szczątkowymi informacjami nie wiemy o nich zbyt wiele, a właściwe do wczoraj nie było pewne czy takowe w ogóle powstaną. Na szczęście teraz sprawa jest już jasna.

Dwa modele Google Smartwatch w 2017 roku

Jeff Chang jest szefem zespołu Android Wear, co jak nie trudno zgadnąć jest gwarantem prawdziwości przekazywanych informacji. Skoro o nich mowa – wspomniany jegomość w wywiadzie dla serwisu The Verge opowiedział o planach wydawniczych Google, które dotyczą wearables, czyli urządzeń ubieralnych. Te ujmują aż dwa smartzegarki…

Warto jednak zaznaczyć, że choć zegarki będą przygotowywane pod okiem giganta, to nie on sam będzie odpowiadał za ich produkcję. Mało tego – na obudowie znajdziemy logo firmy spod skrzydeł, której wyszło urządzenie. Skądś to znamy, prawda? Przypomina to nieco politykę, która tyczyła się uśmierconej już serii Nexus.

Kto stworzy Google Smartwatch?

Lista pretendentów jest naprawdę spora. Jeff Chang nie zdradził co prawda szczegółów, ale pozwolił nam zgadywać, dając jednocześnie istotną wskazówkę. Producent odpowiedzialny za nowe zegarki Google, ma już w swojej ofercie podobne sprzęty. To zwęża krąg, który w dalszym ciągu jest spory (LG, Huawei, Sony, Asus, Fossil, Motorola, Samsun, Nixon).

Google Smartwatch

Google Smartwatch

Co wiemy o samym urządzeniach?

Zasadniczo niewiele. Pewne jest to, że będą one pracować pod kontrolą systemu Android Wear 20 i będą współpracować zarówno z Androidem (smartfony) oraz iOS-em. Nie zabraknie oczywiście wsparcia dla płatności Android Pay.

W modelu wyższym znajdziemy moduł LTE oraz GPS, których pozbawiony będzie sprzęt tańszy. Rozmiary tarcz prezentują odpowiednie wymiary – 43,5 mm i 42.

Czy modele pozwolą podnieść się segmentowi wearables? Powątpiewam w taki scenariusz. Aby smartzegarki zrewolucjonizowały rynek potrzeba czegoś naprawdę innowacyjnego i wątpię w to, że tym „czymś” będą nowe Google Smartwatch.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...