JakDojade

Korzystasz z JakDojade.pl? Aplikacja trafiła w ręce Onetu

Aplikacja JakDojade.pl została przejęta (w części) przez Grupę Onet-RAS Polska. Czy powinniśmy szykować się na zmiany?

JakDojade

JakDojade

Mieszkańcy większych miast Polski z pewnością kojarzą aplikację oraz stronę JakDojadę. Ta sprytna usługa znacząco usprawnia podróżowanie komunikacja miejską i pozwala w stosunkowo krótkim czasie dotrzeć w interesujące nas miejsce. Choć konkurencja nie śpi i o walki o klientów weszło nawet samo Google (w Polsce od niedawna) to pozycja rodzimego rozwiązania skutecznie się broni. Teraz za sprawa tytułowej transakcji, prześcignięcie aplikacji będzie jeszcze trudniejsze…

JakDojade kupione przez Onet

Serwis Buisiness Insider Polska poinformował o przejęciu przez Onet-RAS Polska 69 proc. udziałów spółki Citi-Nav, będącej właścicielem aplikacji JakDojade. Jak nie trudno zgadnąć – pakiet większościowy pozwala nowemu włodarzowi na efektywne starowanie działaniami spółki.

Nie znamy szczegółów w postaci kwoty, na jaką opiewa transakcja, jednak wiemy, że w zarządzie spółki pojawią się dwie nowe osoby z „Onetu”.

Co zauważą użytkownicy?

To niestety pozostaje jedną wielką niewiadomą, lecz podejrzewam, że dwie zmiany rzucą się w oczy od razu po załadowaniu zaktualizowanej (jeszcze niedostępnej) aplikacji. Pierwsza dotyczy stopki, a więc informacji o właścicielach, druga zaś może dotknąć modułu reklamowego, który od teraz dostosuje się do wytycznych Onetu.

Jakby nie patrzeć, przeciętny użytkownik aplikacji JakDojade nie powinien odczuć zmiany, a przynajmniej nie zanosi się na to w najbliższym czasie. Nie oznacza to oczywiście, że nowi właściciele nie planują implementacji potężniejszych ficzerów – pewne jest natomiast to, że jeśli takowe zaistnieją, zobaczymy je dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: Business Insider Polska

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...