luka na Facebooku

Luka na Facebooku pozwoliła na dostęp do ponad 50 mln kont

Jeśli w ostatnim czasie zostaliście wylogowani z Facebooka, powinniście czym prędzej zmienić hasło i powtarzać ten proces, co jakiś czas. Możliwe, że wasze dane padły łupem cyberprzestępców. Wszystkiemu winna jest poważna luka na Facebook, za pomocą której można było uzyskać dostęp do kont milionów użytkowników.

luka na Facebooku

Dziś rano wielu użytkowników serwisu społecznościowego od Zuckerberga spotkało się z brakiem dostępu do swoich usług, który był skutkiem automatycznego wylogowania. Problem, przynajmniej powierzchownie, naprawiało ponowne zalogowanie się. Istotne dla sprawy jest jednak to, dlaczego Facebook wylogował miliony użytkowników ze swoich kont. Znamy odpowiedź na to pytanie. Nie spodoba się wam.

Groźna luka na Facebooku

Facebook poinformował o powstaniu poważnej luki bezpieczeństwa. Przez jej wykorzystanie hakerzy mogli przejąć dane z około 50 milionów kont użytkowników. Najgorsze jest to, że nie wiadomo jeszcze, kto pozyskał rzeczone dane i co zamierza z nimi uczynić. Przez dane rozumiemy tutaj nie tylko podstawowe informacje profilowe, ale także rozmowy tekstowe oraz przesyłane innym userom multimedia w postaci zdjęć, oraz filmów.

Kłopoty zaczęły się już we wtorek, kiedy pracownicy Facebooka odkryli lukę. Jej działanie opierało się na wykorzystaniu funkcji “zobacz jako”, która pozwala na przeglądanie własnego profili jako inna osoba. Sam często korzystałem z opcji, gdyż staram się dbać o moją prywatność i to, jakie informacje udostępniam innym. Wracając do meritum, to właśnie dzięki luce we wspomnianej funkcji Facebooka, hakerzy mogli wykraść token chroniący konkretne konta.

I want to update you on an important security issue we've identified. We patched the issue last night and are taking…

Опубликовано Mark Zuckerberg Пятница, 28 сентября 2018 г.

Śledztwo trwa, ale co dalej?

Facebook prowadzi w tej sprawie śledztwo, które ma pozwolić odkryć, kto stoi za włamaniami i w jaki sposób zamierza wykorzystać pozyskane nieuczciwą drogą informacje. Tymczasem warto wylogować się ze wszystkich urządzeń i zmienić hasła dostępu.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...