One UI na wideo

One UI na wideo – co oferuje nakładka Samsunga?

Nowa nakładka na Androida pojawi się na urządzeniach Samsunga już niedługo. Tak przynajmniej możemy podejrzewać, bo właśnie zaprezentowano One UI na wideo. Teoretycznie pierwsze modele powinny dostać aktualizację już w styczniu przyszłego roku. Czego możemy się spodziewać po One UI i czy każdemu przypadnie ono do gustu?

One UI na wideo

Pierwszy raz zaprezentowano nową nakładkę One UI, podczas konferencji dla developerów. Wtedy Samsung pokazał także kilka innych ciekawych rozwiązań, które mogą odmienić przyszłość mobilnych urządzeń. A przynajmniej lekko odświeżyć ich design, czego przykładem może być Samsung Galaxy A8s, który już został zaprezentowany. Jednak wraz ze zmianą zewnętrznego wyglądu urządzeń, mają pojawić się także zmiany wewnątrz samego systemu.

One UI na wideo

Jak prezentuje się One UI na wideo? Oczywiście nie pokazano jeszcze zbyt wiele, ale Samsung zdecydował się na pokazanie najważniejszych aspektów swojego nowego tworu. Bo samo One UI ma być nie tylko czymś, co zmieni wygląd ikonek na ekranie głównym smartfona. Ma być czymś, co pozwoli na lepsze jego użytkowanie z wykorzystaniem jednej ręki. W końcu obecnie duża część smartfonów ma ponad 6 cali, a jak wszyscy dobrze wiemy, korzystanie wtedy z tylko jednej dłoni proste nie jest.

Dlatego też pierwszymi urządzeniami, które mają dostać One UI będą Galaxy Note 9 oraz Galaxy S9 i Galaxy S9+. Niewykluczone jest także to, że nakładka pojawi się na starszych sprzętach, choć to zapewne będą flagowce, a nie modele ze średniej półki. Na czym skupił się Samsung pokazując One UI na wideo? Na tym, że wszystko ma być uproszczone, ale jednocześnie tak skonstruowane, żeby użytkownik od razu wiedział, na czym ma skupić wzrok. Owszem, ikony staną się zaokrąglone, ale to nawiązanie do fizycznego wyglądu urządzenia.

Wszystko ma być lepiej zaprojektowane pod względem użytkowym, a przestrzeń robocza odpowiednio podzielona. Górna część ekranu ma być przestrzenią roboczą, a dolna część służyć do wchodzenia w interakcje. I choć teraz w teorii jest tak samo, to One UI na wideo prezentuje się dziwnie… logicznie. Oczywiście przemodelowanie samych ikon też ma na to duży wpływ. Ich zaokrąglenia nie dotyczą tylko głównych ikon, ale także tych od powiadomień.

Dużo zmian

Samo One UI zdaje się być tym, czego użytkownicy smartfonów Samsung oczekiwali od dawna. Nakładka, która występuje obecnie ma sporo wad i nie zawsze jest intuicyjna. Oparcie One UI na Android 9 Pie wyjdzie firmie tylko na dobre. Ciesz to, że tryb nocny także będzie odpowiednio dopasowany do nowego wyglądu i ma z nim współgrać na każdej płaszczyźnie. Ideą One UI jest to, żeby użytkownik miał możliwość skupienia się na tym, co najważniejsze. Tak, by nic niepotrzebnie nie rozpraszało jego uwagi.

Pokazanie One UI na wideo zdaje się tylko utwierdzać nas w przekonaniu, że warto czekać na nową wersję nakładki od Samsunga. Zapewne nie będzie ona idealna, bo żadna nie jest, ale zmiany były jak najbardziej potrzebne. Czy okażą się odpowiedzią na potrzeby użytkowników? Tego dowiemy się w okolicach stycznia.

Nowe smartfony, także od Samsunga, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / GSM Arena / YouTube

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...