Samsung One UI

Nowa przejrzysta nakładka Samsung One UI

Wczorajsza konferencja Samsunga skierowana do deweloperów to nie tylko zapowiedź elastycznego smartfona. To również pierwsze informacje o nakładce na Androida — Samsung One UI, która ma zastąpić w przyszłym roku dotychczasowy interfejs Samsung Experience.

Samsung One UI

Samsunga cenię za innowacje, świetny design urządzeń oraz za ogólny wkład w globalny rozwój świata mobilnego. Niestety, nie przepadam za interfejsem stosowanym w smartfonach południowokoreańskiego producenta. Nakładki na system Android w postaci Touchwiz czy ostatniej wariacji — Samsung Experiece nie przemawiają do mnie. Ociężałe, przeładowane treścią elementy i panele kłócą się z ideą czystego, niezaśmieconego Androida. Wygląda na to, że moje podejście podzielają również inni, czego pośrednim potwierdzeniem są zmiany zapowiedziane w odniesieniu do interfejsu nakładki.

Samsung One UI

One UI to nic innego jak uproszczenie interfejsu, dodanie użytecznych rozwiązań oraz przystosowanie systemu do wygodnej obsługi jedną dłonią.

Samsung usunął z nakładki zbędne elementy “upiększające”, zaokrąglił kanciaste krawędzie oraz dopracował dostosowanie barw interfejsu do konkretnych motywów. W systemie znajdziemy także wygodny tryb nocny oraz SI, które będzie przewidywało nasze zamiary i podsuwało akcje do wykonania. Świetnie, ale prawdziwym ficzerem wartym uwagi będą ułatwienia w nawigacji przy pomocy jednej ręki.

Samsung One UI

Dzisiejsze podłużne proporcje ekranów montowanych w smartfonach utrudniają ich obsługę jedną ręką. Sięgnięcie do elementów nawigacyjnych, które w większości przypadków umiejscowione są w górnych częściach interfejsu, nie jest rzeczą prostą. Właśnie dlatego, w aplikacjach Samsunga oraz w całym Samsung One UI zostanie to zmienione. Przestrzeń robocza zawierająca elementy nawigacyjne znajdzie się niżej, podczas gdy ekran prezentujący treści pojawi się na samej górze. Brzmi prosto, ale żeby miało to sens, południowokoreański producent musi przekonać do swoich racji developerów. Czy mu się to uda, przekonamy się z czasem.

Zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie smartfony Samsunga.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...