You are here
OnePlus z 5G? Na MWC zobaczymy działający prototyp artykuły News 

OnePlus z 5G? Na MWC zobaczymy działający prototyp

OnePlus zamierza wkroczyć w świat technologii 5G z możliwym „przytupem”. Firma dowiedzie tego już podczas nadchodzących targów MWC w Barcelonie, na których poznamy pierwszy prototypowy smartfon producenta wykorzystujący następcę LTE.

OnePlus
fot. Pixabay

Tytułowe barcelońskie targi będące świętem wszystkich fanów urządzeń mobilnych zostaną w tym roku zawładnięte przez dwie istotne nowości. Pierwszą będą smartfony ze składanymi, elastycznymi ekranami. W tej kwestii producenci są nader otwarci i chętnie informacją o swoich planach premierowych. Drugą nowości mającą stać się istotnym elementem Mobile World Congress będzie wykorzystanie technologii 5G. Swoją cegiełkę do rozwoju tejże sieci zamierza dołożyć również chińskie OnePlus.

OnePlus z 5G to nie OnePlus 7

Niemal pewne jest to, że jeszcze w maju uda nam się zobaczyć smartfon OnePlus 7. To kolejny, jak podejrzewam, udany smartfon, ubrany w wydajne podzespoły i nienaganną prezencję. Tytułowy producent stara się wsłuchiwać w głos użytkowników i dostarcza na rynek sprzęt, który faktycznie spełnia najważniejsze wymagania. Co ważne, zachowuje przy tym rozsądną cenę. Jeśli sądzicie, że siódma już generacja telefonu OnePlusa otrzyma moduł 5G, muszę was rozczarować.

Producent zamierza pokazać pierwszy smartfon z 5G nieco wcześniej, bo już na zbliżających się targach mobilnych w Barcelonie. Będzie to jednak tylko prototyp, który pozwoli nam zapoznać się z możliwościami tejże technologii.

Zakładając, że doniesienia potwierdzą się, będzie to urządzenie typowo gamingowe, w którym znajdzie się układ Qualcomm Snapdragon 855 wraz z modułem 5G X50. Kiedy i czy w ogóle rzeczony sprzęt trafi na półki sklepowe?

Możliwe, że pojawi się na rynku jako późniejszy wariant modelu 7, czyli 7t. Sądzę, że premiera może odbyć się jeszcze w tym roku, na co, prawdę mówiąc mocno liczę. 

Źródło: Engadget

Related posts

Leave a Comment