OnePlus 6

OnePlus 6 — CEO zdradza szczegóły przed premierą

Choć data premiery OnePlus 6 nie jest jeszcze znana, w sieci kipi od plotek na temat wyglądu oraz specyfikacji technicznej urządzenia. Na szczęście nie musimy opierać się na nieoficjalnych doniesieniach, gdyż informację o konfiguracji smartfona postanowił przekazać sam CEO firmy — Pete Lau.

OnePlus 6

Rzadko kiedy producenci decydują się na udostępnianie danych urządzeń przed premierą. W przypadku OnePlus 6 jest to o tyle ciekawe, że data eventu nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. Wypowiedź CEO OnePlus, którą możecie przeczytać na forum powinniśmy traktować więc jako swego rodzaju zapowiedź zbliżającej się premiery. Tymczasem podsumujmy dane dotyczące sprzętu.

Jaki będzie OnePlus 6?

Marka OnePlus, choć młoda, cieszy się sporą popularnością wśród fanów urządzeń mobilnych. Nie sposób się temu dziwić. Producent dostarcza smartfony o bardzo dobrej specyfikacji technicznej, przyjemnej dla oka stylistyce oraz wsparciu, które w świecie Androida spotykane jest rzadko. W ofercie pojawiają się średnio dwa urządzenia rocznie, a więc wybór produktowy przedstawia się skromnie. Nie traktowałbym tego jednak negatywnie. Jak pokazuje historia Apple, ograniczone portfolio “sprzedaje” się lepiej niż zalew niemal identycznych urządzeń z różnych półek cenowych. Wiemy już, dlaczego warto czekać na OnePlus 6. Przejdźmy do jego omówienia.

Ciężko pisać o sprzęcie, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Na szczęście CEO OnePlus znacząco ułatwił mi to zadanie, publikując informację o specyfikacji technicznej na forum OnePlusa. Z posta dowiemy się tego, że OnePlus 6 otrzyma potężny układ Qualcomm Snapdragon 845, aż 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 256 GB pamięci na dane użytkownika. To informacje pewne, podobnie jak to, że firma kładzie ogromny nacisk na optymalizację oprogramowania. Pete Lau, Ceo OnePlus wspomniał o tym, że firma posiada specjalny dział FSE zajmujący się optymalizacją softu.

Przecieki

Informacje “pewne” przedstawiłem powyżej, ale jak zapewne zauważyliście, nie są to dane pełne. Pete postanowił zachować pozory tajemniczości. Od czego mamy jednak przecieki. Z nieoficjalnych danych dowiadujemy się, że OnePlus 6 otrzyma 6,3-calowy wyświetlacz typu AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 2280 x 1080p. Zdjęcia wykonamy podwójnym aparatem głównym (20 i 16 Mpix) oraz 20 Mpix kamerką do selfie.

Trzeba przyznać, że jest na co czekać.

Źródło: OnePlus forum, Evan Blass

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...