You are here
OnePlus z własną opaską fitness? Firma wejdzie w wearables artykuły News 

OnePlus z własną opaską fitness? Firma wejdzie w wearables

OnePlus znany jest przede wszystkim ze świetnie wycenionych i bogato wyposażonych smartfonów. Firma odnosi na tym polu sukcesy, ale powoli rozszerza swoją obecność o kolejne segmenty rynku elektroniki użytkowej. Na pierwszy ogień poszły telewizory, ale producent nie zamierza na nich poprzestać. W grę wchodzą bowiem inteligentne opaski fitness.

OnePlus
fot. Pixabay

Początkowo OnePlus zajmował się wyłącznie smartfonami. Te z generacji na generację stają się coraz atrakcyjniejsze. Mało tego, zbierają pozytywne oceny wymagających recenzentów, nie mówiąc już o zadowolonych klientach. Jak sądzę, podobnie będzie z telewizorami, jednak ich dostępność jest na ten moment ograniczona. Musimy poczekać, aż producent odpowiednio wybada grunt i stworzy dogodne warunku do rozszerzenia zakresu dystrybucji. Jest jednak jeszcze jeden segment, na który OnePlus ostrzy sobie pazurki. Chodzi o wearables, czyli urządzenia ubieralne.

OnePlus — opaska zamiast zegarka

Kilka lat temu pojawiła się informacja o pracach firmy nad inteligentnym zegarkiem, którą potwierdził sam zainteresowany. Niestety, z prac wyniknęło niewiele, a w zasadzie nic. Projektowanie urządzenia zostało przesunięte na boczny tor, gdyż firma musiała zając się kwestiami priorytetowymi, cokolwiek to oznaczało. To dość rozsądne posunięcie, zwłaszcza że rynek smartwatchy jest dość chwiejny i ciężko utrzymać go nawet takim gigantom jak Samsung czy Huawei. Zadowalające wyniki notuje jedynie koncern z Cupertino z Apple Watchem.

Wearables to nie tylko zegarki. W segment wpisują się również opaski fintess i jeśli wierzyć najnowszemu doniesieniu, firma pracuje nad takowym gadżetem. Jest to dopiero pierwsza informacja o akcesorium, dlatego też próżno doszukiwać się tutaj szczegółów. Wiadomo jedynie, że producent planuje wydanie inteligentnej opaski. Ma to sporo sensu, gdyż urządzenie ma znacznie większe szanse na sukces. Nie, nie dlatego, że będzie zawierać funkcje niedostępne u konkurencji. Wszystko rozbija się o cenę oraz czas pracy na jednym ładowaniu.

Opaski fintess są zwyczajnie tańsze od inteligentnych zegarków i na ich zakup może pozwolić sobie większa liczba klientów. Stąd też wzmożone zainteresowanie gadżetami. Na plus wszelakiej maści opasek działa również akumulator, który pozwala na wiele dni pracy bez potrzeby podłączania do ładowarki. Możliwe, że OnePlus dostrzegł w tym szansę. Czy ją wykorzysta, pokaże czas.

Źródło: GizmochinaTech Auntyji

Related posts

Leave a Comment