You are here
iPhone SE 2: Apple wypuści 20, a nawet 30 milionów sztuk „budżetowca” artykuły News 

iPhone SE 2: Apple wypuści 20, a nawet 30 milionów sztuk „budżetowca”

Według wielu źródeł w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek smartfon iPhone SE 2, czyli następcę cieszącego się sporym zainteresowaniem „budżetowca”. Doniesienia potwierdza znany w branży analityk Ming-Chi Kuo. Rzeczony jegomość ujawnia w swoim najnowszym raporcie prognozy dotyczące sprzedaży.

iPhone SE 2
fot. Macrumors

Zakładając, że nieoficjalne informacje zostaną potwierdzone, Apple wzbogaci swoje portfolio produktowe o model iPhone SE 2. Smartfon uważany jest za następcę iPhone’a SE, ale w rzeczywistości bliżej mu do iPhone’a 8. Przynajmniej w kwestii wyglądu zewnętrznego. Czy leciwej już konstrukcji uda się uzyskać zadowalającą sprzedaż? Według Kuo — owszem. Prognozy analityka nie pozostawiają w tym względzie żadnych złudzeń.

20 mln smartfonów iPhone SE 2 w drodze

Swojego czasu, niemal przez pół roku użytkowałem iPhone’a SE i muszę przyznać, że mimo jego niewielkich rozmiarów byłem usatysfakcjonowany codzienną pracą urządzenia. Podobnych mnie osób jest mnóstwo, czego dowodzi popularność modelu. Bazując na niej, nie sposób dziwić się rzekomym planom Apple. Te mają na celu wydanie drugiej wersji urządzenia. Smartfonowe portfolio giganta z Cupertino wydaje się dziś niemal kompletne i jedyne czego mu brakuje, to właśnie tania (jak na warunki Apple) propozycja. Może się nią okazać SE 2.

Urządzenie ma zostać wyposażone w 4,7-calowy ekran, pojedynczy aparat główny oraz Touch ID. Znajdziemy tutaj również potężny układ Apple A13 znany z najnowszych iPhone’ów oraz 3 GB RAM. Cena miałaby wynosić jedynie 399 dolarów, czyli 50 dolarów mniej niż w przypadku iPhone’a 8. To ma sens i jeśli faktycznie wycena zostanie ustalona na wspomnianym poziomie, sukces modelu jest w zasadzie czystą formalnością.

Według Kuo firma wyda aż 20 milionów sztuk smartfona iPhone SE 2, a według najbardziej optymistycznych założeń, możemy mówić o 30 milionach egzemplarzy. Z pewnością na początku roku informacje o opisywanym urządzeniu nasilą się. Sam smartfon miałby zostać zaprezentowany już wiosną 2020 roku.

Źródło: MacRumors

Related posts

Leave a Comment