oombrella 750x300

Oombrella – socialmediowy parasol

Prawo Murphy’ego odnośnie deszczu i parasola przestanie mieć niedługo znaczenie. O ile jesteście gotowi zapłacić krocie za Oombrella.

oombrella 750x300

Ile to już startupów zakończyło swoje życie, zanim zdążyło wypuścić ten jeden, rewolucyjny w ich mniemaniu produkt? Więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Czytając o Oombrell w pierwszej chwili sądziłem, że ludzi odpowiedzialnych za ten dziwny projekt czeka podobny los. Patrząc jednak na to, jak dużo osób zdecydowało się wpłacić pieniądze na ich kickstarterowy projekt, nie jestem już tak tego pewien.

Zapewne każdemu zdarzyło się choć raz w życiu zapomnieć parasola. Nieważne czy z domu, czy też z knajpy w której właśnie siedzieliśmy. Nie jest to może najboleśniejsza strata jakiej możemy doświadczyć, ale z całą pewnością jest to dość niewygodne. Szczególnie, gdy na zewnątrz dość mocno pada. Oombrella rozwiąże ten problem bo jest inteligentnym parasolem. Brzmi dziwnie i takie właśnie jest. Dziwne.

http://www.youtube.com/watch?v=KWWCDPlPU8U

W rączce parasola znajduje się specjalny czujnik, który po sparowaniu z naszym telefonem, będzie informował nas o potrzebie zabrania urządzenia. Będzie nas informował także o tym, jaka ma być pogoda. Czujnik zbiera informacje o temperaturze, wilgotności czy ciśnieniu. Po ich przeanalizowaniu na telefon zostanie wysłana informacja o tym, czy danego dnia powinniśmy zabierać ze sobą Oombrella. Jest to całkiem przydatne. No chyba, że mamy w telefonie taką aplikację albo okno w domu.

Parasol powiadomi nas także, gdy na nasz telefon ktoś będzie próbował się dodzwonić. Wtedy rączka Oombrella zawibruje. Najciekawszą funkcją parasola jest chyba jednak co innego. „Forget me not”, to powiadomienie wysyłane na smartfona, gdy oddalimy się od sprzętu. Teraz już nigdy nie zapomnicie swojego parasola. I dobrze, bo ten model kosztuje sporo.

Normalna cena za Oombrella to 79 euro, czyli ponad 330 złotych. Z projektami ruszającymi na KickStarterze bywa tak, że nie docierają do założonego pułapu finansowania. Tutaj twórcy potrzebują 59 tysięcy euro, a uzbierali już ponad 48. Do końca projektu został tydzień i wygląda na to, że uda im się dopiąć swego. I choć Oombrella wygląda ładnie, na wierzchu można zamontować smartfona i zrobić sobie selfie, a parasol sam nam o sobie przypomni, to czy jest to rzecz potrzebna? Czy może stajemy się społeczeństwem tak głupim, że potrzebujemy, by informowano nas niemal o wszystkim?

Źródło: KickStarter
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...