Opera Mini na Androidzie od teraz będzie jeszcze lepsza

Opera to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek na rynku mobilnym. Korzystają z niej użytkownicy Androida, iOS oraz Windows Phone, jednak to właśnie na systemie operacyjnym Google przeglądarka jest zdecydowanie najbardziej powszechna.


Do tej pory Opera była znana na Androidzie z tego, że jest wyjątkowo oszczędną aplikacją, jeśli chodzi o transfer danych. I tak, jak kiedyś miało to ogromne znaczenie (wszyscy pamiętamy pierwsze rachunku w Polsce za transfer danych, dzięki, jak zwykle, niesamowitej trosce naszych sieci telefonicznych), tak teraz większość z nas ma wykupione pakiety danych lub nawet osobne usługi i dużo czasu spędza w sieci na telefonach oraz innych różnych urządzeniach mobilnych. Dzięki temu potrzebujemy przeglądarek, które będą wydajniejsze, szybsze i bardziej stabilne, a sam transfer danych nie jest już tak istotny.

Dlatego też Opera postanowiła ulepszyć swoje mobilne dziecko i zamiast ekstremalnej oszczędności, z której do tej pory była znana, wyposażyć przeglądarkę w tryb delikatnie słabiej kompresujący dane, czyli między innymi wczytujący obrazy w pełnej rozdzielczości i pozwalający na odtwarzanie filmików oraz bezproblemowe wczytywanie thumbów. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie dla użytkowników Opery korzystających z urządzeń o nieco większym ekranie, dla których liczy się przede wszystkim jakość obrazu oglądanego w sieci, a nie ekonomia danych. Można oczywiście się przełączyć w stary tryb korzystania z danych, teraz oznaczona w opcjach przeglądarki jako ekstremalny, jednak pamiętajmy, że nowy tryb nadal oszczędza dane, jednak już nie tak skrajnie. Dla mieszkańców zachodniego świata (a przynamniej Polski) ograniczenia transferu danych są normalnymi problemami, podczas gdy w Korei Południowej obywatele cieszą się nielimitowanym LTE już od ponad roku za nawet 30 dolarów miesięcznie.

Źródło: engadget

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....