facebook

Czy da się żyć bez Facebooka?

Portale społecznościowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Przestały służyć tylko i wyłącznie do rozrywki, ale są też wykorzystywane do pracy, a można nawet na nich zarabiać pieniądze. Pytanie: czy jesteśmy w stanie poradzić sobie bez wszechobecnego Facebooka?

facebook

Większość portali społecznościowych wymarła śmiercią naturalną. Użytkownicy po prostu przestali z nich korzystać, podążając za trendami. Tak było miedzy innymi z serwisem Grono. W przypadku Facebooka sprawa wygląda nieco inaczej. Portal jest popularny na całym świecie i ciągle się rozwija. Można nawet powiedzieć, że lwia część użytkowników jest od niego uzależniona.

Na ulicy, w metrze, w tramwaju, wszędzie widać osoby grzebiące w telefonach. Dzięki łatwemu, a zarazem coraz tańszemu dostępowi do internetu, gros z tych ludzi siedzi właśnie na „fejsie”. Przeglądamy go z nudów, bo jesteśmy po prostu od niego uzależnieni. Liczba osób nie posiadających konta na najpopularniejszym serwisie social media jest coraz mniejsza. Co się dzieje, jeśli wyjdziemy na urlop i nie mamy dostępu do sieci? Po powrocie z wymarzonych wakacji znajdziemy masę powiadomień i wiadomości, ale oczywiście wszystko trzeba przejrzeć, ponieważ może ktoś miał jakąś ważna sprawę albo informację do przekazania. Ludzie na Facebooku dzielą się już wszystkim, ledwo mężczyzna wsunie kobiecie na palec pierścionek zaręczynowy, a już jest zmiana statusu związku. To jest chore… Rozumiem, powód  do dumy, ale bez przesady.

Facebook2

Mobilna aplikacja Messenger powoduje, że rozstanie z  portalem Zuckerberga jest jeszcze trudniejsze. W komunikacji miejskiej słychać charakterystyczny dźwięk przychodzącej wiadomości i łapanie się ludzi za kieszeń, torebkę i sprawdzanie, kto i w jakiej sprawie napisał. Kiedyś do tego służyły sieci komórkowe, a teraz Facebook i jego aplikacje? Czasy się zmieniają, pytanie czy wszystko idzie w dobrą stronę.

Trzeba zadać sobie pytanie, czy można żyć w tych czasach bez „fejsa”. Oczywiście jest to możliwe, ale jest to cholernie trudne. Bowiem w naszym najbliższym otoczeniu każdy używa Facebooka. Moja mama, która nie jest już nastolatką, założyła konto i mówi, że korzysta z niego w celach służbowych. Tak więc wydaje mi się, że nawet jeśli my postanowimy przestać korzystać z „fejsa”, to nasze otoczenie wymusi na nas jakąkolwiek aktywność na tym portalu. 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...