UniaEuropejska750x300

Opłaty roamingowe znikną w 2017 roku — to już pewne

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował ustawę dotyczącą zniesienia opłat roamingowych na terenie krajów należących do wspólnoty. Cieszy mnie niezmiernie, iż to, co zapowiadano od dłuższego czasu, w końcu stanie się faktem, a nie tylko czczym gadaniem polityków.

UniaEuropejska750x300

Każdy, kto choć raz miał okazję wybrać się poza granice Polski, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak obciążające dla kiszeni mogły być połączenia międzynarodowe, nie mówiąc już o bajońskich sumach, jakie trzeba było płacić za transfer danych.

Jeśli słowa europosła z ramienia PO Janusza Sarusza-Wolskiego okażą się prawdą, a zakładam że tak właśnie się stanie, już 17 czerwca 2017 wszystkie wyżej wymienione opłaty znikną, zaś turyści zapłacą za usługi zgodnie z taryfą obowiązującą w kraju, w którym zarejestrowana jest karta SIM.

To nie jedyna dobra wiadomość, gdyż zanim zostanie wprowadzony nowy system opłat, koszty połączeń, wiadomości i transferu danych zostaną obniżone aż czterokrotnie. Co prawda, dopiero w kwietniu 2017, ale to i tak dodatkowe trzy miesiące, które pozwolą odetchnąć naszym portfelom.

Naturalnie już w tej chwili ceny połączeń w roamingu nie zwalają z nóg, tak jak było to jeszcze kilka lat temu, jednak w dalszym ciągu są wysokie. Dla przykładu koszt minuty połączenia głosowego na terenie Unii Europejskiej to 95 groszy, SMS-a 30 groszy, zaś 1 MB danych to prawie 1 zł. Po zniesieniu opłat roamingowych będzie to odpowiednio 25 groszy, 8 groszy oraz 25 groszy.

Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na wprowadzenie zmian będących tematem wpisu.

Źródło: TVN24

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...