You are here
Oppo A9 i Oppo A5 w Polsce – znamy ceny nowych smartfonów artykuły News 

Oppo A9 i Oppo A5 w Polsce – znamy ceny nowych smartfonów

Oppo A9 i Oppo A5 zadebiutowały na rynku przed kilkoma miesiącami, ale już niedługo będzie można je kupić w naszym kraju. Co takiego mają do zaoferowania oba urządzenia i ile trzeba będzie za nie zapłacić? Teraz wiemy już na ten temat wszystko. Oto szczegóły.

Oppo A9
Fot. Oppo / Oppo A9

Trochę przyszło nam czekać na to, aż oba modele pojawią się w Polsce, ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W końcu Oppo dopiero się u nas rozgrzewa, więc trzeba było chwilę poczekać na to, by kolejne modele ze średniej półki wylądowały na sklepowych półkach. Czy warto było na nie czekać? Naszym zdaniem tak.

Oppo A9 i Oppo A5

O Oppo A9 pisaliśmy dla was w dniu jego premiery, ale dziś poznaliśmy w końcu jego cenę na polskim rynku. Ta ma wynosić 1299 złotych. Smartfon pojawi się w sklepach partnerskich producenta, ale także i w ofercie operatora Play. Z kolei model Oppo A5 wyceniony został na 899 złotych. Smartfony trafią do dystrybucji w dniu 11 października. Tak o obu modelach możemy przeczytać w informacji prasowej producenta.

„Nowa seria smartfonów od OPPO to zbilansowane połączenie technologii, które pozwoli cieszyć się pełnią fotograficznych możliwości także w smartfonach ze średniej półki cenowej. Zastosowana w nowych modelach kamera łączy zalety 4 różnych obiektywów: głównego 48 MP*, soczewki zapewniającej ultraszeroki kąt 8 MP, monochromatycznego 2MP + portretowego 2 MP. Aparat główny w modelu OPPO A9 to nie tylko wysoka rozdzielczość matrycy, ale także technologia reorganizacji pikseli. Rozwiązanie zastosowane przez OPPO pozwala uzyskać lepszą jakość zdjęcia, poprzez łączenie czterech pikseli w jeden. Dzięki temu obraz jest bardziej czysty i bogaty w szczegóły.

Zdjęcia wykonywane aparatami nadchodzącej serii A, wychodzą dobrze nie tylko za dnia, ale także po zmroku, kiedy warunki oświetleniowe utrudniają uchwycenie wyrazistego kadru. Ultra Night Mode w smartfonie A9 – redukuje szumy, a dzięki technologii HDR zapewnia odpowiednią jasność poszczególnych obszarów i widoczność detali. Co więcej, użytkownicy mają tutaj do dyspozycji także dodatkowy tryb ręczny, dzięki któremu aparat wykonuje od 3 do 8 zdjęć o różnym stopniu naświetlenia. Technologie pomogą także wykonać portrety nocą – w tym przypadku wizerunek osoby na zdjęciu i scena za nią będą przetwarzane osobno. Dzięki temu twarz będzie odpowiednio oświetlona i dostosowana do jasności tła.”

Czy warto je kupić?

Trzeba przyznać, że oba modele zostały dość sensownie wycenione, więc warto się nimi zainteresować. Szczególnie modelem Oppo A5, który ma akumulator o pojemności 5000 mAh (model Oppo A9 także). Firma może być całkiem potężnym konkurentem dla Xiaomi, więc warto obserwować jej rozwój. Jeżeli ktoś nie jest jeszcze przekonany do tego, czy warto sięgnąć po oba modele, może przekona go poniższy opis.

„Nadchodzące smartfony OPPO zapewnią użytkownikom świetne wrażenia podczas nagrywania video, jak i oglądania filmów. Oba modele wyposażone zostały w 6,5-calowy wyświetlacz HD+, który zajmuje aż 89% przedniej powierzchni smartfona. Dzięki temu użytkownicy mogą oglądać ulubione klipy na Youtube czy seriale Neflixa, w komfortowych warunkach. Treści wideo prezentują się tak dobrze na ekranach smartfonów OPPO także dzięki niewielkiemu wcięciu – OPPO zrezygnowało z tradycyjnego notcha na rzecz subtelnej „łezki.”

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Oppo Informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment