Oppo N1 – pierwszy smartfon z preinstalowanym CyanogenMod

Cyanogen Inc. kilka dni temu ogłosiło, że prowadzi rozmowy z producentami na temat zaimplementowania ich systemu (CM to już nie tylko modyfikacja) do nowych urządzeń. Nie trzeba było długo czekać na efekty konsultacji. Wczoraj chińskie Oppo zapowiedziało model N1 pracujący pod kontrolą Cyanogena.

Oppo750x300

Na wstępnie należy zaznaczyć, że nie jest to słuchawka dla „każdego”. N1, mimo smukłego wyglądu, jest bardzo dużym urządzeniem. Przekątna ekranu Full HD wynosi 5,9 cala, co czyni z nowego Oppo sporych rozmiarów Phablet.

Chińczycy zamontowali na tyłach urządzenia panel dotykowy pozwalający między innymi na przewijanie stron internetowych i zdjęć galerii. Jest to ciekawy dodatek, lecz prawdziwym WOW jest tutaj aparat. 13 magapixelowa matryca CMOS, przesłona F/2.0 wraz z podwójną diodą doświetlającą wygląda ciekawie, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę pewien fakt. Możemy obracać kamerą. Takiego rozwiązania nie uświadczymy w innych urządzeniach.

Oppo-N1-2-191666

W Oppo N1 znajdziemy procesor Snapdragon 600 z czterema rdzeniami taktowanymi 1.7 GHz. Dodajmy do tego 2GB pamięci RAM i nie powinniśmy martwić się o wydajność Phabletu.

Przy produkcji Chińczycy współpracowali z Cyanogen Inc., tak więc oprogramowanie, na którym przyjdzie nam pracować, to dobrze znany CM poddany małym modyfikacjom. Oczywiście, po udostępnieniu przez firmę instalatora CyanogenMod od razu będzie można przejść na czysty CM.

Oppo-N1-3-191666

Przewidywana cena na rynku Chińskim w przeliczeniu na PLN sięga 1800 zł. Biorąc pod uwagę z jakim urządzeniem mamy do czynienia, koszt zakupu prezentuje się atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...