Porównanie: Lumia 1020 vs. iPhone 5s (wideo)

Jak oba te telefony radzą sobie z nagrywaniem w dzień i w nocy? Redakcja portalu The Nokia Blog postanowiła to sprawdzić, nagrać filmik i pokazać nam efekty.

Te smartfony to najlepsze modele w swojej klasie. Lumia 1020 z matrycą o rozdzielczości 41 Mpix i z jasnym (f/2.2) obiektywem 26mm pozwala na świetny cyfrowy zoom z niewielką utratą jakości oraz na dobre zdjęcia w słabym oświetleniu.

Nokia-Lumia-1020-175613

iPhone 5s to najnowszy twór Apple z 64-bitowym procesorem. Posiada 8Mpix matrycę o podobnych parametrach co Lumia – 27 mm, f/2.2. Dodatkowo, wszyscy go chwalą, że robi naprawdę dobre zdjęcia przy słabym świetle. Jedyna różnicą jest optyczna stabilizacja obrazu, którą tutaj posiada tylko Lumia.

apple-iphone-5s-napis-mat-pras-660x440

Redaktorzy My Nokia Blog zrobili dwa filmy. Jeden pokazuje ujęcia nakręcone w nocy, a drugi w dzień. Oba telefony były trzymane przez osobę, która jechała autem jako pasażer. Widać, że film nakręcony przez Nokię jest bardziej wyraźny, zapewne za sprawą stabilizacji obrazu. W nocy różnice są spore, w dzień mimo tego, że widać że Lumia jest lepsza, to jednak tylko minimalnie. Co sądzicie o teście?

http://www.youtube.com/watch?v=B4N_CliHGUk

 

źródło: My Nokia Blog

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...