Oppo Reno

Znamy specyfikacją mocno „nietypowego” Oppo Reno

W poprzednim tygodniu informowałem was o dość oryginalnym pomyśle na ukrycie smartfonowej kamerki do selfie. Oppo Reno, bo to w rzeczonym urządzeniu miałby pojawić się ficzer, kryje jednak przed nami mnóstwo tajemnic. W zasadzie — krył, gdyż dzięki TENAA poznaliśmy specyfikację smartfona.

Oppo Reno
fot. slashleaks

Wszystko zaczęło się od notcha, czyli charakterystycznego, dla wielu szpecącego, wcięcia w górnej części ekranu. Zabieg ten pozwalał na zredukowanie ramek okalających wyświetlacz do niezbędnego minimum. Wszystko dzięki nietypowemu ukryciu aparatu do selfie. Z czasem producenci zaczęli eksperymentować w tej kwestii, czego efektem są łezki, a nawet „dziury” w ekranie.

Kilku graczy rynkowych zdecydowało się na wykorzystanie systemu slidera, czyli rozsuwanego mechanizmu, w którym ukryto aparat. To oznacza niemal bezramkową stylistykę, ale wspomniane mechanizmy nie wyglądały dotychczas zbyt atrakcyjnie. Oppo Reno może to zmienić. Tak się składa, że udało nam się poznać dokładną specyfikację tegoż urządzenia.

Co wiemy o Oppo Reno?

Dzięki chińskiej agencji certyfikacji (TENNA), w której pojawił się Oppo Reno, możemy zapoznać się z lwią częścią jego specyfikacji technicznej. Sprzęt pojawi się na rynku w dwóch wersjach, z których pierwsza będzie wyraźniej mocniejsza. W teście Antutu opcja wyższa zebrała notę 166 935 punktów. Do rzeczy.

Wydajniejsza edycja Reno otrzyma układ Qualcomm Snapdragon 855 i 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Zdjęcia wykonane potężnym aparatem z 10-krotnym zoomem optycznym będzie można zapisać na 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. W specyfikacji pojawia się również akumulator o pojemności 3680 mAh zgodny z ładowaniem 50 W oraz rozdzielczość wynosząca 2340 x 1080 pikseli.

Słabszy wariant Oppo Reno zostanie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 710 taktowany zegarem do 2,2 GHz. Jest to oczywiście wartość szczytowa. Większość rdzeni będzie pracować w częstotliwości 1,7 GHz. Użytkownik dostanie do dyspozycji grafikę Adreno 616, 6 GB RAM oraz 256 GB ROM. Obraz będzie wyświetlany na ekranie Dynamic AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Specyfikację dopełnia akumulator o pojemności 3680 mAh.

Smartfony, tablety oraz komputery znajdziecie w naszym sklepie interenetowym — Vipelektrogadzet.

Źródło: Antutu, Shouji.tenaa

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....