Oppo Reno

Oppo Reno z nietypowo wysuwaną kamerką

Oppo weszło do Polski (oficjalnie) stosunkowo niedawno, ale za sprawą serii poprawnych, a dla wielu wręcz atrakcyjnych smartfonów, firma zaskarbiła sobie sympatię naszego rynku. Czy Oppo Reno, czyli submarka Oppo, która zadebiutuje 10 kwietnia, okaże się równie interesująca? Patrząc na mocno nietypową kamerkę do selfie, śmiem twierdzić, że tak właśnie będzie.

Oppo Reno
fot. slashleaks

Producenci od zawsze starali się zwiększyć przestrzeń roboczą wyświetlacza, przy jednoczesnym zmniejszeniu ramek okalających ekran. W efekcie przeróżnych zabiegów powstały twory takie jak notch w iPhonie czy „dziura” w Samsungach. 

Sprytnie, ale niektóre firmy starając się dostarczyć jeszcze ciekawsze rozwiązania, decydowały się na niemal bezramkową konstrukcję. Stało się to możliwe dzięki ukryciu modułu aparat wewnątrz obudowy. W razie chęci skorzystania z kamerki do selfie wystarczyło ją wysunąć. Sprytne, ale wygląda na to, że autorzy rozwiązań nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Oppo Reno wita innowacje

W sieci pojawiły się nieoficjalne zdjęcia jednego z nadchodzących smartfonów Oppo Reno. Ciężko powiedzieć, z którym konkretnie modelem mamy do czynienia, ale obstawiam tutaj wersję Lite z uwagi na pojedynczy moduł kamerki do selfie.

Tak naprawdę w całej sprawie nie jest istotna wersja urządzenia, a sposób ukrycia modułu aparatu. Okazuje się, że Oppo zamierza wykorzystać chyba najciekawsze z dotychczas zaprezentowanych rozwiązań. Aparat faktycznie wysuwa się z górnej części obudowy, jednak robi to pod kątem. Dla mnie wygląda to po prostu genialnie i nie mogę doczekać się możliwości własnoręcznego sprawdzenia nowości.

Smartfony popularnych i mniej popularnych marek znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: GizChinaWeiboSlashleaks

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....