You are here
Oppo z 5G oraz 10-krotnym zoomem – idzie nowe artykuły News 

Oppo z 5G oraz 10-krotnym zoomem – idzie nowe

Wygląda na to, że nadchodzą spore zmiany na rynku telefonów komórkowych. Szczególnie, jeżeli chodzi o ich możliwości szybszego łączenia się z siecią, bezpieczeństwa oraz… cyfrowej fotografii. Oppo z 5G na pokładzie to jedna z nowości, przedstawiona na konferencji producenta, ale nie zabrakło także potwora z 10-krotnym zoomem.

Oppo z 5G i 10-krotnym zoomem

Zapewne wielu z naszych czytelników pamięta jeszcze, jak wchodziła do Polski sieć w standardzie 4G. To było nie lada wydarzenie, bo przecież oznaczało znacznie szybsze możliwości połączenia z Internetem, nie wspominając już o przepustowości takowego. Chyba każdy operator komórkowy chwalił się wtedy faktem, że ma dostęp do tej technologii. Jeżeli dobrze pójdzie, ta sytuacja niedługo się powtórzy, a wszystko wskazuje na to, że jesteśmy od tego momentu coraz bliżej.

Oppo z 5G

Zastanawialiśmy się ostatnio w redakcji, czy targi Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie, przyniosą nam duże zmiany. Skupiliśmy się w tej rozmowie na dwóch kwestiach. Jedną z nich był właśnie standard 5G, a drugim składane smartfony. Zdania były podzielone, ale nie da się zaprzeczyć, że sieć jest znacznie bliższa większości użytkowników. Nie tylko ze względu na to, że składane smartfony będą jeszcze kosztowały krocie, a ich technologia tworzenia może przynieść sporo niedoróbek.

5G będzie zwyczajnie o wiele łatwiej dostępne, bo moduły znajdujące się w smartfonach z wyższej półki cenowej, niedługo zagoszczą w tych znacznie tańszych. Zawsze się tak dzieje i Oppo z 5G zapewne będzie tego dobrym przykładem. Wprawdzie na prezentacji, która odbyła się jeszcze przed Mobile World Congress nie pokazano nowego smartfona z możliwością łączenia się przez ten standard, to i tak patrzymy na przyszłość. Ze sceny zapowiedziano bowiem, że Oppo nawiązuje współpracę z Qualcomm, czyli producentem m.in. procesorów do telefonów. I to właśnie Oppo z 5G ma być jednym z pierwszych telefonów, które będą wykorzystywały nowe możliwości. Razem z procesorem Qualcomm Snapdragon 855.

Ten układ będzie napędzał większość (o ile nie wszystkie) flagowców, które już szykowane są do premiery. Kiedy możemy się spodziewać takiego sprzętu? Według zapewnień producenta, jeszcze w tym roku, choć nie bylibyśmy tak optymistycznie nastawieni. W końcu 5G jest jeszcze w powijakach, ale ogłoszono także, że Oppo weszło we współpracę z firmami telekomunikacyjnymi. To oznacza, że rozwój samej sieci i możliwość z niej korzystania na całym świecie jest już bardzo, bardzo blisko. To jednak nie wszystko, czym Oppo się pochwaliło.

10-krotny zoom w aparacie

Oppo z 5G to będzie niewątpliwie ogromne wydarzenie w świecie mobilnych technologii. Większe niż sam fakt, że producent pracuje teraz nad sprzętem, którego główny aparat zostanie wyposażony w 10-krotny zoom. Robie wrażenie? Oczywiście, że tak, bo zaprezentowano także przykładowe zdjęcia z wykorzystaniem nowej technologii. I widać na nich to, jak wielkie zmiany zaszły w tej dziedzinie w ciągu ostatnich kilku lat. Jeszcze przecież nie tak dawno temu robienie zdjęć telefonem komórkowym było czymś strasznie frustrującym. Dziś stało się codziennością, a same fotografie wyglądają obłędnie.

oppo zoom

Oppo z 10-krotnym zoomem będzie wyposażone w trzy obiektywy. Ten „najmocniejszy”, będzie w stanie robić zdjęcia w 48 Mpix. Drugi to szeroki kąt o możliwości robienia zdjęć do 120 stopni, a ostatni wyposażony ma być w matrycę 8 Mpix. Kluczem do tak dużego zoom’u jest możliwość zmieniania ogniskową z 16 na 160 mm. Soczewki wewnątrz samego obiektywu także są inaczej ustawione, niż w przypadku klasycznych rozwiązań i dzięki temu uzyskuje się coś na kształt peryskopu. Jednak bez znacznego „pogrubiania” całego urządzenia. Niestety, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy sprzęt pojawi się na rynku, ale znając Oppo, nastąpi to już niebawem. W końcu producent jest w ścisłej, światowej czołówce i nie dziwne, że chce w niej pozostać. Co więcej, zapewne chce wysunąć się na prowadzenie. I my mu tego życzymy.

Nowe smartfony oraz aparaty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSM Arena / Oppo

Related posts

Leave a Comment