You are here
Otwarta beta — iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS mobile News 

Otwarta beta — iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS

Pełne zaskoczenie. Apple udostępniło właśnie najnowsze wersje testowe systemów iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS. Co ważne — są to tak zwane otwarte beta testy, do których mogą zapisać się wszyscy chętni użytkownicy sprzętu od giganta z Cupertino.

iOS 13
fot. Apple

Kilka tygodni temu odbyła się konferencja WWDC 2019, gdzie Apple zaprezentowało swoje nowości systemowe, które w wersji rozwojowej udostępniono w zasadzie od razu. Z iOS 13macOS Catalina, tvOS i iPad OS w wersji beta mogli jednak skorzystać jedynie deweloperzy. Teraz do programu mogą dołączyć wszyscy chętni.

iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS dla wszystkich chętnych

Dlaczego na początku wpisu uznałem udostępnienie rzeczonego oprogramowania za pełne zaskoczenie? Otóż za nic w świecie nie spodziewałem się tego, że Apple wykaże we wspomnianej kwestii pośpiech. Byłem przekonany, że iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS w formie otwartej bety pojawią się dopiero w lipcu. Niestety, wiążą się z tym pewne minusy. W zasadzie jeden — udostępnione softy to najprawdopodobniej te same buildy, które trafiły wcześniej do wersji deweloperskiej. 

Jak wiadomo beta deweloperska niespecjalnie nadaje się do codziennego użytku. Czy tak samo będzie ze świeżo wypuszczonym oprogramowaniem? Możliwe, dlatego osobiście zaczekałbym do czasu wydania drugiej bety. Tak czy inaczej — instalacja wersji rozwojowej na podstawowym urządzeniu zawsze wiąże się z mniejszym bądź większym ryzykiem. Przed przystąpieniem do instalacji, warto stworzyć kopię zapasową systemu.

Niestraszne wam błędy? Świetnie, wobec tego udajcie się na stronę Apple Beta Software Program i pobierzcie stosowny profil. Komputery, tablety i smartfony zgodne z iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment