Outerra – zrób sobie wycieczkę po Śródziemiu

Silnik 3D o nazwie Outerra jest dosyć interesującym narzędziem. Za jego pomocą nie tylko odwzorujemy naszą rodzimą planetę, ale również możemy zaprojektować całe nowe światy.

Najprościej mechanizm narzędzia przedstawić można na przykładzie Ziemi. Otóż ów silnik rzeźbę naszej planety pobiera bezpośrednio z map Google, a to oznacza, że całe ukształtowanie terenu, które jest nam dobrze znane bądź jeszcze nie odwzorowane zostało praktycznie w stu procentach. Nie uświadczymy, tu jedynie miast czy dróg. Jednak możliwość „wirtualnego” zdobycia Rys, Mount Blanc czy zwiedzenie Wielkiego Kanionu, w pełni zrekompensują nam, te braki.

Ciekawą opcją jest również możliwość budowania od podstaw innych światów i takim sposobem np. odwzorowana została w skali 1:1 fikcyjna pradawna kraina, w której toczy się akcja większości opowieści J.R.R. Tolkien, a mianowicie Śródziemie. Jeśli chciałeś, choć na chwilę poczuć się częścią, tego uniwersum i zobaczyć już nie tylko „oczyma wyobraźni”, ale własnymi, jak wyglądała wędrówka „Drużyny Pierścienia” to wreszcie masz okazję:

http://www.youtube.com/watch?v=VLHHS5Q_m0g

Z możliwościami Outerry zapoznać się możecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...