Allegro

Paczki z Allegro odbierzesz w Żabce, Freshmarkecie, stacjach Orlen oraz kioskach RUCHu

Włodarze serwisu Allegro podpisali pakiet umów ramowych, dzięki którym użytkownicy usługi będą mogli odbierać przesyłki w przeszło 20 000 nowych punktach. Wśród lokalizacji z odbiorem “w punkcie” znalazły się sklepy Freshmarket, Żabka, stacje paliw Orlen oraz kioski RUCHu. Skąd pomysł na rozszerzenie dostępności tego typu realizacji zakupów?

Allegro

Zakupy przez internet są dziś zwyczajnie popularne. W ciągu ostatnich dwóch dekad Allegro, czyli wiodąca w Polsce platforma zakupowa dokonała ogromnego progresu, zarówno w kwestii liczby obsługiwanych klientów, jak i możliwości dostawy. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rynek tego typu usług stale ewoluuje, a potrzeby klientów wraz z nim. Dziś, coraz chętniej wybieraną formą dostawy są tak zwane odbiory w punkcie. Działa to po prostu kapitalnie — zamawiając towar, oczekujemy jego pojawienia się w “punkcie”, otrzymujemy powiadomienie o dostępności, a następnie w terminie do 7 dni odbieramy przesyłkę. Co ważne — ten typ dostawy jest prawie połowę tańszy od standardowej przesyłki kurierskiej.

Z tego też powodu Allegro zdecydowało się na rozszerzenie dostępności usługi, co udało się uzyskać przy pomocy podpisania umów ramowych.

“Odbiór w punkcie” — Allegro widzi w tym potencjał

– *Dostawy do punktów odbioru są coraz popularniejszą formą dostarczania zakupów na Allegro. Klienci chętnie sięgają do tego sposobu dostawy ze względu na coraz lepszą dostępność punktów, wygodę odbioru w ciągu kilku dni od dostawy, oraz cenę. Dostawy do punktów odbioru są 25%–40% tańsze niż przesyłki kurierskie „do drzwi”. Widzimy, że blisko 45% ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów. Między 2018 r. a 2017 r. zauważyliśmy natomiast wzrost liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80%. Jest to zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie *– mówi Grzegorz Czapski, członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za rozwój biznesu.

Biorąc pod uwagę powyższe, nikogo nie powinno dziwić to, że Allegro stara się brnąć w kierunku rozszerzenia dostępności. W czerwcu liczba punktów odbioru osobistego wzrośnie do 15 000 lokalizacji, we wrześniu do 18 000, ale prawdziwa bomba czeka na klientów pod koniec roku, kiedy to odbiór osobisty będzie dostępny w przeszło 20 000 punktach.

Skorzystają sprzedawcy

Klienci często wybierają odbiór w puncie z uwagi na nietypowe godziny pracy oraz cenę, która jest sporo niższa od standardowej dostawy. Co ciekawe, na wspomnianej usłudze korzystają również sprzedawcy, szczególnie ci niewielcy.

Mali i średni sprzedawcy nie są w stanie wynegocjować lepszych warunków niż te, które oferujemy w ramach zawartych właśnie umów. Staramy się w ten sposób likwidować bariery w rozwoju e-handlu w Polsce – zapewniamy szeroki dostęp do największej tego typu w Polsce sieci punktów, a także obniżamy ceny, czyniąc zakupy w sieci bardziej dostępnymi – dodaje Grzegorz Czapski.

Poza powyżej opisanymi regulacjami punktów dostaw, Allegro podpisało również umowę na dostawy kurierskiej paczek standardowych i ekspresowych oraz usługi ekonomicznej dla przesyłek o niewielkich rozmiarach.

Źródło: Magazyn Allegro

2 komentarze

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...