You are here
Home > News > artykuły >

Apple Design Awards — poznaliśmy nagrodzone “perełki”

Apple Design Awards

Sadownicy opublikowali listę nagrodzonych w konkursie Apple Design Awards aplikacji oraz gier dla systemów macOS, oraz iOS. Warto ją poznać, zwłaszcza że wśród tytułów znajdziemy prawdziwe perełki, które doceniono za przyjazny interfejs oraz ciekawe i użyteczne rozwiązania. Część produkcji może wydać się wam znajoma, ale z pozostałymi z pewnością nie mieliście jeszcze styczności.

Apple Design Awards

Wszelkiej maści plebiscyty, konkursy i TOP listy stanowią świetną okazję do poznania świetnych programów oraz aplikacji. Przedzieranie się przez repozytorium App Store oraz opieranie się na rekomendacjach znajomych nie stanowią idealnego sposobu poszukiwania nieznanych “perełek”. Właśnie dlatego postanowiłem przyjrzeć się Apple Design Awards, czyli liście nagrodzonych w konkursie Sadowników tytułów.

Lista Apple Design Awards

Zanim przejdziemy do omówienia listy, chciałbym zaznaczyć, że wyróżnienie nadane deweloperom przez Apple to nie tylko słowa uznania. Gigant z Cupertino pokusił się nawet o nagrody rzeczowe i to nie byle jakie. Osoby, którym udało się wejść na listę ADW, otrzymają upominek sprzętowy w postaci iMaca Pro, MacBooka Pro (15), iPhone’a X 256 GB, iPada Pro 512 GB, Apple Pencil, Apple TV 4K, Apple Watch 3, AirPods. Gra jest warta świeczki, ale przejdźmy do “mięsa”.

Agenda – A new take on notes — to pierwsza i jedyna aplikacja dedykowana systemom macOS (oraz iOS), która została nagrodzona. Program jest w istocie rozbudowanym notatnikiem, który dzięki kalendarzowi pozwala nadzorować poszczególne etapy realizacji dowolnego projektu.

BANDIMAL — rozwiązanie pozwala dzieciom komponować muzykę za pomocą prostych w użyciu wirtualnych instrumentów takich jak perkusja. Nic nie stoi na przeszkodzie, ku temu, by dodać do utworu odgłosy wydawane przez zwierzęta.

Calzy — rozbudowany, acz prosty w użyciu kalkulator.

iTranslate Converse — tłumacz mowy działający w 38 językach, który pozwana na prowadzenie niemalże swobodnej konwersacji z osobami spoza kraju. Aplikacja obsługuje też język polski.

Triton Sponge — to narzędzie będące częścią większego pakietu, który dedykowany jest salom operacyjnym.

Gry nagrodzone Apple Design Awards

Florence — nietypowa gra, którą ciężko zaszufladkować. Warto spróbować ze względu na innowacyjne podejście.

Playdead’s INSIDE — kapitalna produkcja studia odpowiedzialnego za osławione Limbo. Z naszą recenzją możecie zapoznać się TUTAJ.

Alto’s Odyssey — typowy endless runner, który cieszy się ogromną popularnością.

Doceniono również tytuły Frost oraz Oddmar. Jeśli nie mieliście okazji sprawdzić wszystkich produkcji zawartych we wpisie, polecam to zrobić. Lwia ich część prezentuje genialny poziom.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

Top