You are here
Pad do gier od Google w drodze. To daje do myślenia artykuły Gry mobile News 

Pad do gier od Google w drodze. To daje do myślenia

Wygląda na to, że Google pokaże na tegorocznej konferencji GDC nie tylko usługę streamingu gier, ale także dedykowany jej kontroler. Wiemy już, choć nie w pełni, jak będzie wyglądał rzeczony pad do gier.

Pad go gier
fot. Reps

To, że Google szykuje dla nas innowacyjną platformę grową, która będzie działała w chmurze, nie jest zaskakującą informacją. O sprawie mówi się od dawna, zaś sam streaming tego typu rozwiązania podległ już testom. Niemniej dopiero na GDC 2019 powinniśmy zobaczyć wymierne efekty prac. Co ciekawe, wśród rzeczonych efektów pojawi się także kontroler gier.

Google szykuje pad do gier

Gigant z Mountain View przygotowuje dla graczy całkiem nowe urządzenie. Pad do gier, bo o nim mowa, już wcześniej przewijał się we wnioskach patentowych firmy, jednak ostatnia aktualizacja ze stycznia bieżącego roku, pozwala sądzić, że coś poważnie drgnęło w temacie jego realizacji.

O samym kontrolerze wiemy niestety niewiele. W zasadzie pewne jest tylko to, że urządzenie otrzyma moduły USB, Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi, które będą służyły do komunikacji z innymi urządzeniami oraz samym systemem. Nieoficjalnie mówi się o tym, że w padzie pojawi się mocny procesor oraz własna pamięć, co w pewnym stopniu uniezależni go od zewnętrznych sprzętów.

Dzięki grafice Reps, która opiera się na wspomnianych wcześniej patentach, możemy sprawdzić, jak najprawdopodobniej będzie wyglądało akcesorium. 

Jak myślicie, czy tego typu sprzęt przypadnie go gustu graczom?

Źródło: 9to5GoogleReps

Related posts

Leave a Comment