Palm Phone

Palm Phone: dla kogo miniaturowy smartfon?

Kojarzycie markę Palm? Nie? Nic nie szkodzi. Większość naszych czytelników, szczególnie tych młodszych, nie pamięta, ale firma produkowała elektroniczne notatniki PDA. Działo się to w “erze” przed smartfonami, dlatego też ciekawi mnie, jak Palm Phone, czyli najnowszy produkt poradzi sobie dzisiaj.

Palm Phone

Ekrany montowane w dzisiejszych smartfonach mają po pięć, a nawet sześć cali przekątnej. Jeszcze do niedawna wydzielaliśmy im osobną kategorię sprzętową, nazywając je phabletami. Dziś granica pomiędzy wspomnianymi urządzeniami a smartfonami zaciera się. Niestety, duże smartfony nie zawsze są wygodne w użyciu. Według twórców Palm Phone warto wziąć to pod uwagę i wyposażyć się w dodatkowy sprzęt o więcej niż podstawowych możliwościach.

Palm Phone oficjalnie

Nie mogę powiedzieć, że Palm Phone mnie do siebie przekonał. Wizja niewielkiego urządzenia dodatkowego za nic nie chce trafić do mojej świadomości. Nie oznacza to, że sprzęt nie znajdzie swojej grupy nabywców. Znajdzie, choć nie jestem do końca pewny, czy uda mu się osiągnąć sukces sprzedażowy. Jesteście podobnego zdania?

Urządzenie jest naprawdę niewielkie. Palm Phone to smartfon o przekątnej ekranu LCD wynoszącej jedynie 3,3-cala. Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 435, 3 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na dane użytkownika. Bateria o pojemności 800 mAh pozwala na skromne 8 godzin pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Zdjęcia? Owszem, wykonamy je, ale nie liczyłbym na specjalną ich jakość. Producent umieścił tutaj dwa moduły — przedni 8 Mpix i główny 12 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo.

Za przyjemność obcowania z opisywanym modelem trzeba zapłacić aż 350 dolarów, co daje nam w bezpośrednim przeliczeniu kwotę 1300 złotych. To stanowczo za wiele jak na tego typu sprzęt. Jeśli mimo relatywnie wysokiej ceny jesteście zainteresowani zakupem, mam złą wiadomość. Palm Phone jest sprzedawany wyłączenie u amerykańskiego operatora komórkowego Verizon, który zapewnia jednoczesną pracę numeru na dwóch urządzeniach.

Źródło: TheVerge, AndroidCentral

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...