Paul Allen

Nie żyje założyciel Microsoftu Paul Allen

Dziś w nocy zmarł Paul Allen — filantrop, przedsiębiorca i jeden z założycieli Microsoftu. Mimo pozytywnych rokowań biznesmem po 33 latach przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Paul Allen

W nocy odeszła jedna z ważniejszych osób w świecie technologicznym. Paul Allen znany był między innymi z tego, że w 1975 roku wspólnie z Billem Gatesem założyli Microsoft. Firma zbudowała pozycje potęgi i ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy rynek bez giganta z Redmond. Mimo że Allen już dawno nie zasiadał za sterami biznesu, pamiętajmy, że to on go współtworzył.

Paul Allen 1953–2018

W 1975 roku Allen razem z Gatesem zarejestrowali spółkę “Micro-Soft”, która zajmowała się, mówiąc w dużym uproszczeniu — sprzedażą oprogramowania. Dziś działalność firmy niewiele odbiega od początkowej koncepcji, ale zasięg marki jest już globalny. Ciężko mi sobie wyobrazić, by ktokolwiek nie kojarzył dziś Microsoftu.

Paul Allen równo dziewięć lat temu zwalczył chłoniaka ziarnistego przy pomocy radioterapii, a przynajmniej tak na tamten czas twierdzili lekarze. Niestety, 1 października 2018 roku okazało się, że nowotwór ponownie zaatakował filantropa, o czym ten poinformował za pośrednictwem Twittera. Tym razem walka zakończyła się przegraną.

Źródło: Twitter

Grafika: Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...