Parsee, czyli technologiczne okulary dla niewidomych

Dzisiejszą technologię tworzy się tak, by była jak najbardziej pożyteczna dla ludzi. Warszawiacy stworzyli okulary, które pomogą osobom niewidomym, a co ważne, produkt trafi do potrzebujących zupełnie za darmo.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że 314 milionów osób nie widzi lub ma problemy ze wzrokiem. Dzięki urządzeniu stworzonemu przez Polaków, może podnieść się komfort życia takich ludzi. Wszystko za sprawą okularów, które przetworzą obraz na dźwięk. Odpowiedzialne za nie jest organizacja non-profit Parsee, która będzie rozdawała okulary bezpłatnie.

Jak twierdzą autorzy projektu, okulary mają pomóc rozpoznawać twarze, kształty, kolory i teksty. Przedmioty dostrzeżone przez urządzenie mają być opisywane i odczytywane użytkownikom. W skład zespołu odpowiedzialnego za ich produkcję weszli: Marcin Łapa, Jarosław Żak, Radosław Zajączkowski, Sebastian Mazur, Bartosz Trzciński, Dawid Marciniak, Daniel Dmitrzak i Marek Sedrowicz. Uruchomili oni na platformie crowdfundingowej Indiegogo kampanię, która jednak nie zakończyła się sukcesem, bowiem nie udało się zebrać odpowiednich środków. Projekt zgromadził zaledwie 4% z potrzebnej kwoty, czyli 972 dolarów. Do produkcji jednej pary potrzebne jest 300 dolarów.

Oprawki okularów mają być drukowane na drukarce 3D, posiadać niewielką kamerę IP, mikrofon, przycisk do robienia zdjęć i baterię. Obraz przechwycony za pomocą urządzenia trafia najpierw do aplikacji mobilnej, a następnie do użytkownika w formie komunikatu głosowego.

Miejmy nadzieję, że Parsee nie porzuci pomysłu i wkrótce osoby niewidome i niedowidzące będą się mogły cieszyć z technologicznych okularów, które poprawią ich komfort życia.

Więcej informacji o okularach znajdziecie tutaj, a także tutaj. Profil na Facebooku

 

Źródło grafiki: Indiegogo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...