You are here
[PGA 2014] Turniejowo w Poznaniu pc 

[PGA 2014] Turniejowo w Poznaniu

Największe w Polsce spotkanie graczy i developerów nadchodzi wielkimi krokami. Poza zagraniem w najnowsze tytuły, testowaniem sprzętów oraz oglądaniem się za hostessami, w tym roku na targach PGA do zgarnięcia będzie również pokaźna kwota.

pga

Ponad 200 tysięcy złotych

A dokładniej około 224 tysięcy, to suma nagród pieniężnych przewidzianych w pięciu turniejach, które mają się odbyć w ramach Poznań Game Arena. Tak duża kwota, przewidziana dla najlepszych graczy, pokazuje nam, że w Polsce przemysł interaktywnych rozrywek jest silny i z roku na rok staje się silniejszy. Ponadto można zauważyć tendencję do coraz poważniejszego traktowania e-zawodników. Powoli rosną oni do rangi celebrytów (syndrom ten znany jest nam już z m.in. Korei Południowej, gdzie pro-gracze są wielbieni na równi z gwiazdami kina czy muzyki), ale również często okazuje się, że zarabiają oni więcej od rodzimych sportowców.

world-of-tanks-pga2014

Czołgi rządzą

Największy i „najbogatszy” turniej sponsoruje w tym roku Wargaming.net. „Walczyć na czołgi” będą w nim najlepsze drużyny z całego świata, takie jak np. Virus.PRO (EU) czy BurnAll Empires(US), zapowiadają się wiec bitwy pancerne na najwyższym poziomie. Dodatkowych emocji dla uczestników, jak i widzów zapewnić ma rekordowa pula nagród, która wynosi aż 160 tysięcy złotych, od razu widać, że World of Tanks dominuje w kraju nad Wisłą.

Podczas zmagań zespołów, widzowie będą mogli oddawać głosy na najlepszych, w ich przekonaniu, uczestników turnieju. Gracze z największą liczbą głosów, wezmą udział w dodatkowym meczu nazwanym HyperXShowmatch. Będzie to coś w rodzaju znanego z NBA meczu All-Star, pomysł świetny, dodatkowo również w tym meczu przewidziane są nagrody pieniężne wynoszące ok. 23 tysięcy.

eizo-challenge-banner-info-700x400-2014-10

Mniejsze, ale równie ekscytujące.

Poza zmaganiami czołgów na polach drugiej wojny światowej, podczas targów PGA będziemy mogli zobaczyć finał rozgrywek EIZO Challenge Counter-Strike: Global Offensive, do których eliminacje rozpoczęły się już w październiku. Najlepsza drużyna CS:GO otrzyma pięć monitorów EIZO FORIS, a łączna wartość nagród wyniesie ponad „20 k” zł.

Kolejnym turniejem, który odbędzie się w czasie targów będzie finał Ligi Cybersport, najstarszej e-sportowej rywalizacji w Polsce. Fani Starcrafta II i Legaue of Legends będą mogli obserwować zmagania swoich ulubionych drużyn, o łączną pule nagród w wysokości 16 tysięcy złotych.

Ostatnimi zawodami, o jakich warto wspomnieć, będą otwarte dla wszystkich rozgrywki w LoLa, organizowane przez Tesoro i portal Pvp.net.pl. Ich zwycięzca otrzyma 5000 zł do wydania w sklepie Tesoro Poland.

Dla przypomnienia targi Poznań Game Arena, czyli Targi Gier Video i Multimedialnej Rozrywki, odbędą się pomiędzy 24 a 26 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14. Na PGA będziemy mogli odwiedzić ponad stu wystawców, pograć na 700 stanowiskach do gier oraz zdobyć wiele unikatowych gadżetów związanych z najnowszymi tytułami. To wszystko w śmiesznej cenie 17 zł za wstęp. Zapowiada się więc bosko i, jak to w Polsce lubimy, tanio.

Źródło: Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment