Phone Insider – Windows 10 na smartfonach już 21 stycznia?

W sklepie z aplikacjami na Windows Phone pojawiła się nowa aplikacja – Phone Insider. Jeśli dać wiarę twitterowym doniesieniom, program jest zwiastunem rychłej premiery deweloperskiej wersji nadchodzącego Windows 10 dla smartfonów.

podlusWindws

Już 21 stycznia odbędzie się konferencja „Windows 10: The nex chapter”, na której to gigant z Redmond zaprezentuje kolejne nowości dotyczące swojego najnowszego OSu. To, że zobaczymy na niej Windows 10 Consumer Preview, czyli konsumencką wersję rozwojową „pełnego” systemu, jest prawie pewne. Zaskoczeniem może być premiera edycji poglądowej najnowszych „mobilnych okienek”.

Jak niesie twitterowa wieść, komórkowy Windows 10 (finalna nazwa nie jest jeszcze potwierdzona) trafi do testerów z Windows Insider niezwłocznie po zaprezentowaniu, czyli po 21 stycznia. Pojawienie się tytułowej aplikacji w WP Store nie jest więc pomyłką, a jedynie zapowiedzią premiery nowego systemu, a właściwie jego mobilnej odsłony. Co prawda, na tę chwilę dostęp do Phone Insider jest ograniczony do pracowników amerykańskiego koncernu, jednak to powinno się zmienić już w drugiej połowie miesiąca.

Czego można spodziewać się po Windows 10 na telefony? Tego nie wie nikt prócz osób mocno związanych z Microsoftem. Miejmy nadzieję, że OS okaże się bardziej otwarty i przyjazny użytkownikom niż obecne okienka WP8.1. Jeśli tak się stanie, deweloperzy z pewnością zauważą ten fakt i skupią się na tworzeniu aplikacji na wspomnianą platformę.

Źródła: Twitter, Windowsphone, WindowsCentral.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...