You are here
Pierwsza w Polsce klasa z profilem e-sportowym News 

Pierwsza w Polsce klasa z profilem e-sportowym

 

Kto, jak był młodszy, nie grał na lekcjach informatyki w Quake’a czy Counter Strike’a? Jeśli marzyliście, żeby tak wyglądała większość lekcji informatyki, to żałujcie, że nie idziecie do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie Koźlu.


Nowy pomysł na profil informatyczny klasy ma korzenie w tworzeniu gier i kulturze e-sportowej. Pod tym względem szkoła w Kędzierzynie Koźlu jest jedną z pierwszych w Europie, które pozwolą swoim uczniom legalnie grać na lekcjach, między innymi w Counter Strike’a. Klasa jednak nie będzie skupiać się tylko na graniu, ale również na tworzeniu gier, zarówno od strony kodowej, jak i teoretycznej. Część zajęć będzie również poświęcona zjawisku e-sportu. Uczniowie będą brali udział w warsztatach, prowadzonych również na zasadzie vlogu, które zapoznają ich z takimi narzędziami, jak Unity Engine czy Unreal Engine i nauczą tworzyć za ich pomocą. Klasa oprócz tego będzie profilowana typowo informatycznie, umożliwiając każdemu uczniowi zdobycie tytułu technika informatyka, niezależnie od ich zainteresowań grami.

Ponadto wewnątrz klasy zostaną stworzone trzy zespoły pięcioosobowe reprezentujące klasę w Counter Strike: Global Offensive, a także dwa zespoły rezerwowe. Osoby do gry będą dobierane względem dyspozycji i chęci, a najlepsi zawodnicy będą reprezentować szkołę. Co najciekawsze szkoła oferuje również swoim zawodnikom/uczniom wsparcie typowe dla sponsorów poważnych drużyn e-sportowych, czyli możliwości treningu z doświadczonymi graczami, opiekę podczas zawodów i wyjazdów, a także – co niezmiernie ważne w tym wypadku – opiekę psychologa.

Okres nastoletni to często burzliwy czas w życiu młodych ludzi, samo zainteresowanie i umożliwienie rozwoju w kierunku e-sportowym jest oczywiście świeżym, nowatorskim pomysłem; jednak opieka psychologiczna jest konieczna w wypadku wytężonego wysiłku i gry w zespole. Mamy wrażenie, że ZSTiO podejmuje bardzo odważny krok i wspiera młodych w rozwoju ich zainteresowań, w sposób w jaki często nie wspierają ich rodzice, nie rozumiejąc ich pasji i demonizując wpływ gier na rozwój intelektualny i fizyczny ich dzieci. Gratulujemy odważnego pomysłu i czekamy na pierwsze turnieje z udziałami uczniów z Kędzierzyna Koźla.

Źródło: AllPlay

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment