samsungz1

Z-tka od Samsunga hitem w Bangladeszu

Smartofny serii Z to flagowe modele japońskiego Sony. Jednak teraz Samsung postanowił zacząć produkować swoją rodzinę telefonów o takiej samej nazwie. Pierwszym z nich jest Z1 i pracują pod kontrolą Tizena!

samsungz1

Samsung stworzył swój autorki system – Tizen , który ma być alternatywą dla Androida. OS jest stosunkowo prosty i lekki, nie potrzebuje dużo RAM-u. Dlatego też specyfikacja Z1 nie powala na kolana. Posiada 4” ekran IPS. Napędza go 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz i tylko 786 MB pamięci operacyjnej. Użytkownicy dostają 4GB wolnego miejsca w pamięci, oczywiście można ją rozbudować za pomocą kart pamięci microSD. Aparat ma zaledwie 3 megapiksele. Smartfon posiada dwa sloty na kartę SIM.

Z1 został zaprezentowany na początku 2015 roku. Trafił do sprzedaży na terenie Indii i Bangladeszu. Wyceniono go na około 91 dolarów, czyli bardzo mało. Jest to prosta i tania alternatywa dla telefonów z Androidem na pokładzie. W Indiach aparat nie zawojował rynku, ale w Bangladeszu jak najbardziej. W pierwszym kwartale 2015 roku Samsung z Tizenem na pokładzie był najlepiej sprzedającym się tam smartfonem! Pojawiły się informacje, że właścicieli znalazło około 500 tysięcy Samsungowych Z-tek.samsungduzy

Tizen jest świeżym systemem i ciężko mu się przebić na rynku przy tak mocnej konkurencji. Android czy iOS, a nawet Windows Phone jest o wiele bardziej rozpoznawalny. Ciekawe co będzie, jak urządzenia z autorską platformą Samsunga będą sprzedawane na całym świecie, jak inne kraje przyjmą tę nowinkę. Nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie. Pamiętajmy, że Tizen w przyszłości ma zagościć na sprzęcie użytku domowego, który nie potrzebuje dużej ilości pamięci operacyjnej. Czyżby powstał wszechstronny system?


źródło: sammobile

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów Samsunga pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...