Pierwszy smartfon od Kodaka

Dziś przypada debiut pierwszego smartfonu sygnowanego logiem Kodaka. Czego możemy się po tej „zabawce” spodziewać i czy warto się nią zainteresować?

Model ma nosić nazwę Kodak IM5 i jest już dostępny w Holandii, niedługo zapewne trafi i do innych europejskich krajów, nie wiadomo jednak czy zawita także do Polski, czy np. trafi tylko do krajów strefy euro. Znana głównie z aparatów fotograficznych firma już pół roku temu zapowiedziała wejście do gry o dużą forsę, jaką niewątpliwie jest rynek smartfonów. Oficjalne zapowiedzi wypuszczenia pierwszego modelu padły już pół roku temu na targach CES 2015 i… zostały „przykryte” przez bardziej hitowe informacje. Ciekawe jak duży „kawałek tortu” uda się wyszarpać Kodakowi. Najnowsza generacja telefonów komórkowych to płaszczyzna, na której najwięksi gracze często nie za bardzo dają sobie radę (vide: giganci Sony i Microsoft, których ostatnio nie ma nawet w pierwszej dziesiątce sprzedaży). Wątpliwe, że pomoże tu w jakimkolwiek stopniu długoletnie doświadczenie (Kodak to jedna z najstarszych firm w branży technologicznej o imponującej przeszłości i tradycjach).

Czym koncern ze Stanów Zjednoczonych będzie się starał zawojować serca (i portfele…) potencjalnych klientów? IM5 ma 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 o częstotliwości 1,7 GHz, mało imponującą pamięć RAM (zaledwie 1 GB) i pamięć flash liczącą sobie 8 GB (ma też dodatkowy, mogący powiększyć pamięć slot na kartę micro SD), akumulator 2100 mAh oraz dwa sloty na karty SIM. Oczywiście posiada też aparat cyfrowy o rozdzielczości 13 megapikseli i automatycznej/ręcznej regulacji ostrości. Telefon działa w oparciu o Google Android „KitKat” (w przyszłości ma przejść upgrade do „Lollipopa”) i ma autorski interfejs firmowany przez Kodak, którego zaletą ma być prostota obsługi. I jak, skusilibyście się na coś takiego?

Źródło: gsmarena.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...